jak nakładać rozświetlacz

W ostatnich latach rynek kosmetyczny przeszedł ogromną metamorfozę. Nie dość, że pojawiły się na nim zupełnie nowe, innowacyjne marki kosmetyczne, to jeszcze dotąd nieznane kosmetyki wkroczyły szturmem do drogerii. Jednym z kosmetyków, który pojawił się w ostatnich latach w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, jest rozświetlacz. Do tej pory ten nieznany specyfik był tylko w niektórych kosmetyczkach wizażystek i kobiet, które wyjątkowo szczególnie interesowały się makijażem. Jednakże, po rewolucji jaką przeszedł rynek kosmetyczny, rozświetlacz zagościł na dobre w domach prawie każdej kobiety. Jak nakładać rozświetlacz? O tym przeczytasz w niniejszym artykule.

Jak działa rozświetlacz?

jak nakładać rozświetlaczNic dziwnego. Ten kosmetyk potrafi zdziałać cuda na skórze. Już niewielka jego ilość nałożona na szczyty kości policzkowych, tworzy delikatną poświatę, nadając skórze świeżego i zdrowego wyglądu. Co więcej, aby zwielokrotnić efekt zdrowej i promiennej twarzy, można nałożyć rozświetlacz pod łukami brwiowymi oraz w wewnętrznych kącikach oczu. Tak nałożony puder rozświetlający nada również naszemu spojrzeniu świeżości i blasku. Kolejnym miejscem, które może zostać przyozdobione rozświetlaczem to łuk kupidyna. Idealnie umalowane usta piękną pomadką i odrobinka rozświetlacza nad górną wargą to połączenie doskonałe. Wszystko pięknie brzmi, ale czy na pewno wiemy jak nakładać rozświetlacz, by wyglądać naturalnie i świeżo?

Jak nakładać rozświetlacz?

To dobre pytanie. Marzy nam się perfekcyjny wygląd, ale zupełnie nie wiemy, jak się za to zabrać. A szkoda marnować naszego życia na gdybanie i wzdychanie do pięknie rozświetlonych twarzy wizażystek czy osobowości internetowych (blogerek i vlogerek) specjalizujących się w makijażu. Warto nauczyć się, jak nakładać rozświetlacz, by samej w domu móc zagwarantować sobie doskonały wygląd, bez konieczności umawiania się na wizytę u makijażystki.

Odpowiedzmy sobie więc na pytanie „jak nakładać rozświetlacz?”. Zacznijmy od tego, że rynek obecnie oferuje nam różnego rodzaju rozświetlacze. Mamy w czym wybierać. Możemy kupić sobie rozświetlacz w formie pudru (w kamieniu albo sypkiego), kremu albo jako jeden ze składników podkładu. Cena takich rozświetlaczy zależy od marki, która go wyprodukowała, składników i konsystencji. Ale nie taki diabeł straszny, jak go malują. Już za mniej niż 10 złotych możemy kupić sobie całkiem niezły kosmetyk, za pomocą którego nauczymy się, jak nakładać rozświetlacz. Praktyka czyni mistrza także w sztuce makijażu.

Naszą naukę, jak nakładać rozświetlacz, powinniśmy rozpocząć od nauki nakładania rozświetlacza w formie pudrowej. Jak nakładać rozświetlacz w kamieniu lub w postaci sypkiego pudru? Powinnyśmy dodatkowo zaopatrzyć się w specjalny pędzelek, który pomoże nam nałożyć rozświetlacz poprawnie, bez efektu bombki choinowej. Łatwo w tym zakresie przesadzić. Możemy skorzystać z pędzelka wachlarzowego lub innego, który w swoim opisie będzie zawierał informację, że służy do rozświetlenia naszej skóry. Dzięki pędzelkowi będzie nam łatwiej nałożyć rozświetlacz. A jeśli mamy kłopoty i nie wiemy, jak nakładać rozświetlacz, mimo posiadania pędzelka – znajdźmy odpowiedni instruktaż w Internecie.

Rozświetlacz w kremie

Przejdźmy do kolejnego rodzaju rozświetlacza. Jak nakładać rozświetlacz w kremie? W tym przypadku technika nakładania rozświetlacza jest zupełnie inna. Pod żadnym pozorem nie wolno nakładać rozświetlacza w kremie tym samym pędzelkiem, którym nakłada się rozświetlacz pudrowy. Taki pędzelek będzie później do wyrzucenia. Najlepiej użyć do nakładania rozświetlacza w postaci kremu opuszkówi naszych palców. Pamiętajmy, by nie przesadzić. Jak nakładać rozświetlacz palcami? Delikatnie poklepując naszą skórę palcem z odrobiną kosmetyku na jego opuszce. Możemy też rozetrzeć kosmetyk już nałożony na naszą skórę, by wzmocnić naturalny efekt błyszczącej tafli. Jeśli będziemy mieć problem i nie będziemy wiedziały, jak nakładać rozświetlacz w kremie, sprawdźmy tutoriale dostępne w sieci. Z pewnością znajdziemy odpowiedni instruktaż dla siebie.

Rozświetlacz w podkładzie

jak nakładać rozświetlaczKolejny rozświetlacz to ten, który możemy znaleźć w podkładzie. Taki specyfik jest tylko dla odważnych kobiet, które nie boją się mocnego rozświetlenia. Jak nakładać rozświetlacz w takiej postaci? Na pewno najpierw będziemy musiały dobrze przygotować naszą skórę do całej operacji. Zadbana, pozbawiona suchych skórek twarz, będzie idealną bazą do rozświetlającego makijażu. Pamiętajmy, żeby w tym przypadku tak samo nie przesadzić! Możemy wyglądać jak bombka choinkowa, a tego nie chcemy. Taki podkład rozświetlający najlepiej wymieszać z innym podkładem w proporcji 2:1, a następnie nałożyć go na twarz pędzlem do podkładu. Jak nakładać rozświetlacz, gdy nasza skóra nie jest w dobrej kondycji? Można ograniczyć się do strategicznych miejsc, czyli szczytów kości policzkowych, miejsc pod łukami brwiowymi, wewnętrznych kącików oka i łuku kupidyna. Resztę twarzy pokryjmy normalnym podkładem. Gdy tego nie zrobimy, efekt może nie być powalający. Przy okazji wyjdzie, że lekcji pt. „jak nakładać rozświetlacz w formie podkładu?” nie zdałyśmy celująco.

Podsumowując, jak nakładać rozświetlacz? Stosować odpowiednie techniki dopasowane do rodzaju rozświetlacza. I pamiętać, że odpowiedź na pytanie „jak nakładać rozświetlacz?” nie jest wcale taka trudna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here