Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer?

Jedną z częściej wykorzystywanych opcji w telefonach komórkowych jest aparat fotograficzny. Robienie zdjęć smartfonem to dziś bardzo powszechna sprawa. Problem pojawia się, gdy chcemy, aby zrobione przez nas fotografie nie zajmowały jedynie pamięci komórki. Nie każdy wie jednak, jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer. Warto zatem poznać kilka prostych sposobów.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer?

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer?Istnieje kilka metod na to, jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer. Pierwsza z nich to użycie kabla USB i podłączenie za jego pomocą smartfona do gniazda urządzenia (czyli np. laptopa). Oczywiście, gdy zostaniemy poproszeni w komórce o zgodę na dostęp do zdjęć, należy na to zezwolić – w przeciwnym razie nic z naszych działań nie wyjdzie. Następnie musimy odnaleźć podłączone urządzenie w komputerze. Jeśli używamy sprzętu opartego na systemie Windows, wówczas wystarczy kliknąć w ikonę „Ten komputer”. Tam odszukujemy smartfon (prawdopodobnie obok lub pod listą z dyskami) i otwieramy. Po odnalezieniu foldera z fotografiami (zwykle ma nazwę DCIM) wybrane zdjęcia trzeba skopiować na komputerowy dysk, zaznaczając je i używając komendy „Kopiuj” i „Wklej” po naciśnięciu prawego przycisku myszy. Wszystko przebiega tu niemal zupełnie tak, jak przy zastosowaniu pendrive’a. W podobny sposób możemy skopiować fotki przy wykorzystaniu karty pamięci ze smartfona, którą przełożymy do komputera. Warunkiem jest tu jednak to, aby nasz laptop posiadał czytnik takich kart.

Funkcja Bluetooth

Jeśli nie mamy pod ręką kabla USB ani sprzętu z czytnikiem kart SD, istnieje inny, znany sposób na to, jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer. Doskonale sprawdza się do tego funkcja Bluetooth. Trzeba ją jednak najpierw uruchomić zarówno w smartfonie, jak i laptopie. Komputer musi odnaleźć komórkę na liście urządzeń Bluetooth. Po wykryciu telefonu klikamy w jego nazwę, aby dokonać parowania obu sprzętów. Gdy całość przebiegnie pomyślnie, można rozpocząć wysyłanie. Otwieramy wówczas telefoniczną galerię fotografii, zaznaczamy odpowiednie zdjęcia i klikamy opcję „Udostępnij”, a następnie wybieramy bluetooth i nazwę laptopa. Fotografie zaczynają kopiować się na dysk komputera.

Przesłanie zdjęć przez internet

Oczywiście istnieje również prosta metoda na to, jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer wykorzystując jedynie internet z obu urządzeń. Wystarczy użyć skrzynki mailowej. Wybieramy zatem fotki, które nas interesują i wysyłamy je na własny adres e-mail, a następnie odbieramy za pośrednictwem komputera, zapisując załączniki na dysku.

Podobnie działa sposób na przesłanie zdjęcia za pomocą np. programu Messenger. Możemy wysłać zdjęcie do dowolnego znajomego lub nawet do siebie, a następnie uruchamiając na komputerze Facebooka skopiować zdjęcia na dysk twardy komputera.

Które telefony mają najlepsze aparaty?

Które telefony mają najlepsze aparaty?Obecny rozwój technologii sprawił, że telefony komórkowe często wykonują znacznie lepsze jakościowo zdjęcia niż jeden aparat fotograficzny. Mówimy tu oczywiście o raczej niższej półce aparatów kosztujących kilkaset, maksymalnie tysiąc złotych. Najnowocześniejsze smartfony zostały bowiem wyposażone w wielokrotne obiektywy z tyłu i z przodu. Dzięki temu możliwe jest uzyskiwanie ciekawych efektów, które sprawiają, że zdjęcia są jeszcze bardziej atrakcyjne. Możliwe jest wykonywanie dokładnych zoomów oraz opcji polegających na przykład na rozmyciu tła. Smartfony często wyposażone są również w moduł odpowiedzialny za stabilizacje obrazu, dzięki czemu wykonywanie ostrych zdjęć jest jeszcze prostsze. Co ciekawe, najnowsze telefony mogą już bez problemu nagrywać filmy w jakości 4K UHD. W połączeniu z odpowiednio dużą pamięcią w telefonie sprawiają wrażenie poważnego centrum multimedialnego. Smartfony z najlepszymi aparatami to obecnie produkty Huawei (10 Pro, P20 Pro), Samsung Galaxy S9+, iPhone XS lub Google Pixel 2 XL. Oczywiście bez problemu znajdziemy też kilka innych modeli ze świetnymi aparatami. Najlepiej jest porównać w internecie zdjęcia wykonane poszczególnymi aparatami i wtedy dopiero podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając odpowiedni dla siebie smartfon oprócz porównania zdjęć możemy także posiłkować się danymi fabrycznymi podawanymi przez producentów. Dlatego też warto sprawdzić kilka parametrów takich jak jasność obiektywu, rozdzielczość i wielkość matrycy czy też chociażby wielkość pamięci RAM i szybkość procesora w telefonie co ma niemały wpływ na wygodę robienia zdjęć. Jeśli zamierzamy robić na prawdę dużo fotografii sprawdźmy również pamięć telefonu oraz możliwości jej rozszerzenia oraz pojemność baterii. Może to być nieocenione podczas dłuższych wypadów.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here