Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to bardzo popularny zabieg, którego spectrum stosowania jest niezwykle szerokie. Dobrze dobrane substancje podziałają zarówno na suchą skórę, trądzikową, jak i z przebarwieniami.

Mezoterapia igłowa – co to jest?

Zabieg mezoterapii jest stosowany z powodzeniem na skórę twarzy, dekolt, szyję, ale także na całe ciało w celu poprawy napięcia skóry i redukcji cellulitu. Oprócz tego mezoterapia sprawdza się w terapii wypadania włosów, gdyż poprawia ich kondycję i stymuluje wzrost. Mezoterapia igłowa polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz innych substancji odżywczych w zależności od konkretnego problemu skóry. Taki „koktajl witaminowy” może składać się z witamin, aminokwasów, mikroelementów oraz peptyd biomimetycznych. Szybkie efekty rewitalizacyjne są osiągane dzięki iniekcji, czyli pokonania warstwy naskórka.

Mezoterapia igłowa – efekty

Mezoterapia to zabieg mający szerokie zastosowanie, dzięki czemu zyskał tak dużą popularność. Jest on wykorzystywany bardzo często w gabinetach kosmetycznych, by poprawić naturalne nawilżenie skóry i odżywić ją. Substancje w wyniku terapii wnikają głęboko w warstwy skóry zwane skórą właściwą, dlatego też efekt jest widoczny niemalże od razu, a dokładne efekty są uzależnione od rodzaju preparatu, jaki został zastosowany na skórze. Mezoterapia wspomaga krążenie i stymuluje komórki, by produkowały więcej nowych włókien kolagenowych. Dlatego też dzięki tej terapii zwiększa się napięcie skóry i widoczna jest poprawa jej elastyczności. Zabieg wykonany na twarzy skutecznie redukuje zasinienia pod oczami, gdyż wzmacnia naskórek. Skóra zostaje rozjaśniona, jest zdrowsza i piękniejsza. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, natomiast, by efekty były pełne należy poddać się serii od 3 do 6 zabiegów, które powinny odbywać się co około 2-3 tygodnie.

Ograniczenia do stosowania zabiegu mezoterapii

Mezoterapia to zabieg medycyny estetycznej, więc jak każda ingerencja w skórę, ma swoje ograniczenia. Ważne jest to, by nie przeprowadzać zabiegu u osób, które chorują na choroby o podłożu autoimmunologicznym lub cukrzycę. Ponadto z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Także osoby, u których występują stany zapalne i nadwrażliwość na kwas hialuronowy powinny szukać innego typu terapii.

Mezoterapia z każdym rokiem zyskuje na popularności. Przede wszystkim jest to zasługa jej skuteczności i możliwości zastosowania na każdej części ciała, którą pacjent chciałby poprawić i odmłodzić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here