Ubezpieczenie – kiedy jest potrzebne?

Ubezpieczenia są niemal nieodłączną częścią naszego życia. Ubezpieczyć można prawie wszystko od mieszkania, poprzez samochód, aż do własnego zdrowia i życia. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych opcji i propozycji, jednak kiedy tak naprawdę polisa jest nam potrzebna?

Szybka odpowiedź

Szukając odpowiedniej polisty, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czego dokładnie oczekujemy od polisy? W jaki sposób ma nas ona zabezpieczyć? Ile jesteśmy w stanie za nią zapłacić? Jak długo ma trwać umowa? Ta wstępna analiza naprowadzi nas na właściwy wybór. Zupełnie inne ubezpieczenie wybiorą osoby, które często podróżują albo te, które właśnie założyły rodzinę. Znając swoje oczekiwania i wymagania, bardzo ułatwimy sobie podjęcie decyzji.

Samochód

Ubezpieczenie OC auta jest potrzebne zawsze. Tu nie mamy pola manewru, według prawa powinien posiadać je każdy. Ma ono szczególne znaczenie podczas wypadków komunikacyjnych. Niektórzy kierowcy decydują się także na zakup autocasco. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, ale pozwala znacznie poszerzyć zakres zabezpieczeń. Chroni nas w przypadku kradzieży auta, a nawet jego wyposażenia (takiego jak elektronika, czy foteliki dla dzieci), ale także gdy samochód ulegnie zniszczeniu w skutek działania żywiołów. Assistans to dodatkowe ubezpieczenie, zabezpieczające nas szczególnie podczas podróży. Wykupując go możemy liczyć na pomoc w wymianie kół, czy holowanie.

Podróże

Ubezpieczenie turystyczne ma ogromne znaczenie. Niekiedy podczas zagraniczncznych podróży musimy skorzystać z pomocy lekarza. Bez ubezpieczenia, koszty mogą być bardzo wysokie. Kiedy posiadamy polisę, w razie wszelkich problemów powinniśmy skontaktować się z ubezpieczycielem i poprosić o pomoc. Podobnie jest, gdy zdarzy się nam nieszczęśliwy wypadek. Polisa NNW zazwyczaj jest częścią ubezpieczenia turystycznego możemy liczyć na otrzymanie wsparcia oraz środków finansowych. W związku z tym, że przed wyruszeniem w podróż często nie mamy zbyt wiele czasu, warto skorzystać z wykupienia ubezpieczenia online na stronie Aviva.pl. Dzięki temu szybko i bez wychodzenia z domu załatwimy wszystkie formalności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here