Umiejętność pływania nabywamy zazwyczaj w wieku dziecięcym. Kiedy to wyjeżdżając z rodzicami na wakacje, na początku moczymy się na brzegu, a z biegiem czasu zaczynamy wchodzić wgłąb morza bądź jeziora coraz głębiej. Wyposażeni w dmuchane rękawki, chroniące nas przed utonięciem. Ogromne znaczenie ma tutaj udział rodziców, którzy przytrzymują dzieci podczas pierwszych ruchów w wodzie. Obecnie jest organizowanych sporo zajęć na basenach, dla najmłodszych, na których wyszkoleni trenerzy pokazują jak nauczyć się pływać.

Jak nauczyć się pływać?

Jak nauczyć się pływaćOsoby, które nie nauczyły się pływać w wieku dziecięcym, na przykład ze względu na dużą chorowitość lub brak możliwości uczęszczania na basen lub kąpieli w naturalnych zbiornikach wodnych, mają dużo większy problem z oswojeniem się z wodą niż kilkulatkowie. W internecie można znaleźć wiele porad jak nauczyć się pływać. Ale warto też, przynajmniej podczas pierwszych kontaktów z wodą, skorzystać z porad eksperta, czyli trenera. Naukę pływania musi zawsze rozpoczynać etap oswajania się z wodą. Powinniśmy na początku udać się na basen o małej głębokości i poświęcić czas na chodzenie po wodzie. W następnym etapie można wejść głębiej, tak aby woda dochodziła do wysokości naszych kolan. Następnie powinniśmy próbować położyć się w wodzie, na początku na plecach, a później obrócić twarz w stronę tafli wody i delikatnie się zanurzyć. Warto jest skorzystać z poradników jak nauczyć się pływać. Ponieważ można w nich znaleźć wiele wskazówek w jaki sposób oddychać podczas zanurzenia.

Style pływania

W kolejnym etapie naszej nauki spróbujmy pływać żabką lub pieskiem, powinno się to jednak wykonywać na głębokości, w której umiemy dotknąć stopami dna basenu, pozwala to bowiem na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Zanim wypłyniemy na przykrywający nas poziom wody, powinniśmy nauczyć się umiejętności utrzymywania się na wodzie, która będzie przez nas niejednokrotnie wykorzystywana podczas odpoczynku. Cała sztuka polega na tym, aby trwać w pozycji pionowej, poprzez delikatnie poruszanie rękami i nogami. Jeżeli opanujemy opisane powyżej umiejętności, będziemy mogli zacząć pogłębiać wiedzę jak nauczyć się pływać na większych głębokościach. Wejście na głębszą wodę rozpocznijmy mając w pobliżu deskę lub materac, którymi ewentualnie będziemy mogli się ratować w chwili paniki. Można również utrzymywać się przy ściance basenu, mając na wyciągnięcie ręki drabinki. Najlepszym ćwiczeniem jest odpływanie od brzegu, czyli drabinki na coraz większą odległość i wracanie z powrotem. Z czasem uda nam się podpłynąć do środka basenu, a to już pierwszy krok do opanowania sztuki pływania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here