Szczyrk

Niewielki Szczyrk znany jest przynajmniej ze słyszenia wielu osobom. Miłośnicy turystyki górskiej powinni jednak zainteresować się tym miejscem nieco bardziej, niewątpliwe jest to bowiem miasto warte odwiedzenia i spędzenia w nim choć kilku dni. Noclegi Szczyrk nie są większym problemem, bowiem baza noclegowa w Szczyrku jest rozbudowana. Warto tu wypoczywać.

Turystyka górska. W rejonach Szczyrku jest możliwa

Szczyrk jest położony w Beskidzie Śląskim, u podnóża Klimczoka, a także gór Skrzyczne i Skaliste. Nie są to bardzo wysokie góry, więc turystyka górska jest możliwa praktycznie dla wszystkich. Wokół pasm wije się wiele szlaków turystycznych. Każdy więc znajdzie tu miejsca do aktywnego wypoczynku i to bez względu na to czy woli piesze górskie wędrówki, wspinanie się czy wyprawy rowerowe. Miłośnicy turystyki górskiej z pewnością docenią też w okolicach wiele schronisk, w których można zjeść wiele pyszności, a w razie potrzeby także przenocować. Oczywiście Szczyrk jest wart odwiedzenia także w miesiącach zimowych. Ci, którzy lubią i potrafią jeździć na nartach, znajdą w okolicach Szczyrku mnóstwo miejsc do uprawniania narciarstwa. Nie brakuje też wyciągów narciarskich, a także innych udogodnień dla narciarzy.

Baza noclegowa. Warto ją poznać dokładnie

Noclegi Szczyrk są do znalezienia bez większego kłopotu. Jeśli jednak komuś zależy na noclegach w określonym miejscu i dobrych warunkach, z bazą noclegową powinien zapoznać się wcześniej. Szczyrk noclegi to oferta pojawiająca się na wielu stronach internetowych i w portalach turystycznych. Wiele punktów noclegowych oferujących Szczyrk noclegi ma też swoje strony internetowe. Warto je odwiedzać, poznawać miejsca, oglądać galerię zdjęć i na tej podstawie wybierać miejsce noclegowe dla siebie i rodziny

Warto jednak pamiętać, że w szczycie sezonu turystycznego, w wielu hotelach w Szczyrku brak wolnych miejsc. Oczywiście jakiś pokój do przenocowania można znaleźć zawsze, jeśli jednak komuś zależy na takich miejscach jak apartamenty Szczyrk, powinien je rezerwować jeszcze przed wyjazdem, po dotarciu na miejsce może bowiem się okazać, że apartamenty Szczyrk to oferta w danym terminie niedostępna.

Decydując się na pobyt w Szczyrku, warto też zwiedzić okoliczne miasta – na przykład Wisłę czy Żywiec. To również bardzo atrakcyjne rejony, które spodobają się każdemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here