Różne rodzaje wykładzin podłogowych

Wykładziny podłogowe są dobrą alternatywą dla podłóg wykładanych drogimi materiałami, ponieważ są niedrogie, łatwe w ułożeniu, a to z kolei sprawia, że można je wciąż zmieniać. Popularność wykładzin na podłogę trwa od wielu lat, ale dopiero od niedawna producenci zaczęli produkować bardzo ciekawe wizualnie wzory wykładzin.

Rodzaje wykładzin podłogowych

Najbardziej popularne są wykładziny dywanowe oraz wykładziny elastyczne. W pierwszym przypadku mogą być wykonane z materiałów syntetycznych lub naturalnych czyli prawdziwej wełny, łodyg agawy, trawy morskiej, kokosa lub bawełny. Niektóre z nich charakteryzują się bardzo dużą miękkością inne są twarde i nie dość przyjemne w użytkowaniu. Jednak ta różnorodność pozwala na zastosowanie ich w różnych miejscach. Wykładziny elastyczne najczęściej są wykonane z PCV. Występują w różnych kolorach, mają różne wzornictwo, charakteryzują się różną grubością. Tego typu wykładziny łatwo jest utrzymać w czystości. Tego typu posadzka jest ciepła, odporna na wilgoć i w niektórych przypadkach stosunkowo miła w dotyku.

Łatwy montaż

Wykładzina na podłogę charakteryzuje się tym, że jej montaż jest bardzo prosty. Jest to niezwykle łatwy sposób na szybką zmianę wizerunku danego pomieszczenia. W zasadzie można samemu położyć wykładzinę na posadzce, nie ma potrzeby zatrudniania w tym celu specjalnej brygady. Ponadto wykładziny podłogowe są sprzedawane w bardzo różnorakich cenach i najczęściej nie są to ceny wysokie. Oczywiście w przypadku wykładzin syntetycznych, ponieważ te z materiałów naturalnych mają dość wysokie ceny. Na rynku sprzedaje się bardzo dużo wzorów, kolorów i rodzajów poszczególnych wykładzin podłogowych. Każdy więc może z oferty znaleźć coś dla siebie.

Podłogi modułowe

Wykładzina na podłogę w niektórych przypadkach może być zastąpiona podłogami modułowymi. Podłogi modułowe najbardziej nadają się na tarasy lub balkony. Montaż ich nie sprawia problemu, jest prosty, a cena takiej podłogi też nie jest za wysoka. Podłogi modułowe bardzo często imitują strukturę drewnianej deski podłogowej. Wtedy ma się wrażenie, że dana powierzchnia wyłożona jest drewnem a nie modułową deską.

Pielęgnacja tego typu podłogi też nie nastręcza zbyt wiele trudności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here