Łysienie a samoocena

Osoby łysiejące świetnie zdają sobie sprawę, że ich przypadłość wpływa ujemnie nie tylko na ich wizerunek, ale także poczucie własnej wartości.

To, co na głowie, to także w głowie

Żyjemy w czasach, w których otwarcie mówi się o różnego rodzaju zaburzeniach psychicznych i dolegliwościach psychosomatycznych mających swoje źródło w kwestiach mentalnych. Coraz więcej osób otwarcie przyznaje się do korzystania z pomocy psychoterapeutów, którzy pomagają spojrzeć na swoje zachowania i motywacje z innej perspektywy. Jednym z podstawowych tematów poruszanych na kozetkach psychoterapeutów jest poczucie własnej wartości. To złożone zagadnienie, które budujemy w sobie od wczesnych lat dziecięcych. Składa się na nie wiele zmiennych, w tym przede wszystkim to, co sami o sobie myślimy, to, co usłyszeliśmy na nasz temat od innych, a także to, co wydaje nam się, że uważają o nas inni. Zakola, charakterystyczne gniazdko na czubku głowy czy łyse plamy na głowie przerywające ciąg regularnej linii fryzury nie są w naszej kulturze postrzegane jako atrakcyjne, szczególnie, gdy wspomniane dolegliwości dotyczą kobiet. Nic dziwnego, że osoby borykające się z wypadaniem lub przerzedzaniem włosów mogą odczuwać kompleksy, tracić wiarę we własne możliwości i odczuwać niechęć do spotykania się z ludźmi. Ten stan może być jedną z przyczyn alienacji, która stanowi żyzną glebę dla pojawienia się depresji.

Odzyskaj włosy i pewność siebie

Na szczęście na rynku są dostępne „zastępcze” fryzury pozwalające maskować braki na głowie. Mowa tu oczywiście o perukach oraz systemach uzupełnień włosów, które pomogą ukryć nawet najbardziej widoczne defekty czupryny. Zarówno peruki, jak i systemy uzupełnień mogą być wykonane z naturalnych lub syntetycznych włosów. To, co różni oba rozwiązania to fakt, że systemy uzupełnień są tworzone stricte na zamówienie danego klienta, który otrzymuje szytą na miarę perukę wykonaną zgodnie z jego szczegółowymi wytycznymi. Peruki i systemy przynoszą rezultaty od ręki, dają gwarancję uzyskania efektu i nie wymagają ingerencji chirurgicznej, bez której nie obejdzie się transplantacja włosów.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here