zdrowe jedzenie

Od wieków po świecie krąży powiedzenie, że jesteśmy tym, co jemy. Z tego powodu musimy jeść zdrowo – wtedy możemy mieć gwarancję, że nasz organizm będzie zdrowy. Kiedy na naszym talerzu będziemy kładli byle co, śmieciowe jedzenie, najgorsze z możliwych, wtedy nasze wnętrze będzie identyczne. To, co zjadamy wpływa na wiele procesów zachodzących w naszym organizmie. Aby wszystko działało prawidłowo, powinniśmy zachować równowagę kwasowo – zasadową organizmu. Jak to zrobić i jak rozpoznać, że coś jest nie tak?

Czym jest odczynnik pH?

PH jest współczynnikiem, który określa środowisko naszej krwi i całego organizmu. Jeśli pH ma odpowiedni poziom, wtedy inne wskaźniki naszego organizmu będą prawidłowe, a wszystkie procesy automatycznie się wyregulują i ich przebieg będzie odbywał się normalnie. Jeśli natomiast pH spadnie poniżej normy, mówimy o zakwaszeniu organizmu, które ma wiele nieprzyjemnych konsekwencji.

Kiedy zakwaszamy organizm?

Zakwaszenie organizmu ma miejsce wtedy, kiedy na naszym talerzu ląduje niezdrowe, przetworzone jedzenie. Nasz organizm próbuje się ratować i, mimo wielu niedogodności, stara zachować się równowagę kwasowo – zasadową. Aby tego dokonać, uwalnia minerały zasadowe. Jeśli nie dostarczyliśmy ich wraz z pożywieniem, wtedy nasze ciało musi wziąć je z zapasów tkankowych. Przy jednorazowym „wybryku” nie możemy mówić o tragedii, jednak jeśli dzieje się tak notorycznie, zapasy tkankowe w końcu się skończą. Razem z tą chwilą rozpoczynają się pierwsze problemy. W organizmie zaczynają namnażać się drożdże i inne bakterie, których nie zwalczy układ immunologiczny, ponieważ nie działa prawidłowo. Patogeny prowadzą do wielu dysfunkcji organizmu.

Jakie są objawy zakwaszenia?

Objawów zakwaszenia organizmu jest wiele. Najczęściej możemy się spotkać:

– epizody depresyjne,

– brak energii,

– nadmierna nerwowość i wrażliwość,

– sucha, podrażniona skóra,

– chroniczne zmęczenie,

– cienkie, matowe włosy,

– pieczenie odbytu lub dróg moczowych,

– chroniczne biegunki,

– zapalenie jelit,

– słabe paznokcie,

– osteoporoza,

– nawracające zapalenie dziąseł,

– nadżerki na błonach śluzowych,

– pękanie kącików ust,

– nienaturalnie przedłużający się katar,

– bolesne skurcze łydek,

– reumatyzm,

– zapalenie ścięgien,

– artretyzm,

– sztywnienie szyi,

– migrujące bóle stawowe.

Zakwaszenie organizmu wiąże się z dwoma aspektami naszego życia. Pierwszym jest nieodpowiednia dieta, natomiast drugi to styl naszego życia. Zbyt szybkie tempo, cukrzyca, schorzenia, wszechobecny stres, otyłość – to wszystko ma ogromny wpływ na to, jakie pH będzie miał nasz organizm.

zdrowe owoce

Jeśli nie chcemy dopuścić takiego stanu rzeczy do naszego życia, musimy poczynić wiele zmian. Po pierwsze – powinniśmy zwolnić, nie biec tak gwałtownie za pieniądzem, korzystać z życia, odpoczywać, relaksować się. Po drugie – zmienić naszą dietę. Kiedy nie mamy czasu na gotowanie, warto zainwestować pieniądze w catering dietetyczny Katowice. Najbardziej pomocna może okazać się porównywarki cateringów dietetycznych Dietly, w której wystarczy podać miejsce zamieszkania i kilka interesujących nas parametrów, a resztę dietly.pl zrobi za nas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here