Jak zapisać plik w pdf

Na rynku rozróżniamy mnóstwo programów, które umożliwiają nam pracę z tekstem. Jest to przyczyną częstego zamieszania, ponieważ wykorzystywane przez nie systemy plików nie zawsze są kompatybilne ze sobą. Wielu naszych znajomych ma jakieś ulubione programy, które zazwyczaj wykorzystują przygotowując tekst. Kiedy chcemy wykorzystać otrzymany od nich materiał, często zauważamy, że program, którego aktualnie używamy, nie jest w stanie otworzyć zapisanego dokumentu. W związku z tym możemy zastanawiać się czy istnieje jakiś dobry edytor tekstu umożliwiający otwieranie różnych wariantów plików tekstowych.

Programy do edycji tekstów

Jak zapisać plik w pdfOkazuje się, że na rynku istnieje przynajmniej kilka edytorów umożliwiających pracę z więcej niż jednym typem plików tekstowych. Chociaż najpopularniejsze są rozwiązania płatne, jak chociażby program Microsoft Office, z edytorem tekstu word włącznie, to nie umożliwia on pracy z dokumentami utworzonymi przez programy typu Open Office, Libre Office, czyli otwartym systemem plików. Jeszcze innym typem programu jest program Pages który jest w pakiecie dostępny tylko dla produktów Apple. Również w tym przypadku pliki tekstowe zapisany przez niego nie będą odczytywane przez inne programy. Czy zatem istnieje dobry program do obróbki tekstu, na którym zawsze będziemy mogli polegać?

Jak zapisać plik w pdf?

Godnym polecenia z pewnością jest program z pakietu Libre Office, mam na myśli program Writer. Umożliwia nie tylko wprowadzanie tekstu, jego edycję, zapis do otwartego formatu plików, ale również bez problemu otwiera pliki tekstowe wytworzone w programie pakietu Office, ale także umożliwia zapis do uniwersalnego formatu PDF. W jego instrukcji znajdziemy opis tego jak zapisać plik w pdf. Jest to niezwykle ważna cecha, ponieważ ten uniwersalny format sprawia że nasz tekst będzie tak samo wyglądał, niezależnie od wykorzystywanego urządzenia i systemu operacyjnego. Dokumenty takie wyglądają bardziej profesjonalnie, poza tym mogą służyć jako dokumenty przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Z pewnością pakiet Libre Office jest mocnym punktem kiedy zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego pakietu do edycji tekstu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here