włosy
fot.: pexels.com

Farbowanie włosów to wbrew pozorom, wcale nie takie proste zadanie. Szczególnie wymagające staje się przede wszystkim wtedy, kiedy dokonuje się go samodzielnie w domu. W farbowaniu ważny jest sposób koloryzacji, technika nakładania farby i wybrany kolor. Aby uniknąć podstawowych błędów, warto stosować poniższą instrukcje.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbujemy-wlosy/

Farbowanie włosów w domu – instrukcja krok po kroku

Po zakupieniu farby do włosów, należy przede wszystkim dokładnie przeczytać dołączoną do opakowania instrukcje. To właśnie tam można znaleźć informacje dotyczące tego, jak nakładać farbę na włosy i ile czasu ją trzymać. Następnie zaleca się przeprowadzenie testu uczuleniowego. W ten sposób można szybko sprawdzić, czy nie ma się alergii na któryś ze składników farby. Wystarczy nałożyć odrobinkę produktu na skórę i odczekać kilka minut. Jeżeli po spłukaniu wodą nie widać podrażnienia, wtedy nie jest się uczulonym na farbę.

Wielu fryzjerów, przed farbowaniem zaleca umycie włosów około 3 dni wcześniej. Potem, już nie należy ich myć aby nie zmyć ochronnej warstwy sebum. Chroni ona włosy i skórę głowy podczas farbowania. Przed koloryzacją warto starannie rozczesać włosy, aby pozbyć się resztek pozostałych po produktach do stylizacji.

Nakładanie farby należy zacząć od nasady włosów. Należy robić to stopniowo, a potem nałożyć produkt na całą długość włosów i dokładnie go rozprowadzić. Następnie, farbę należy zmyć letnią wodą. Można do tego zastosować odżywkę do włosów farbowanych.

Najczęściej popełniane błędy w trakcie farbowania

Niestety, wiele kobiet dość nieudolnie farbuje swoje włosy. Najczęstsze błędy dotyczą zbyt częstego farbowania, brak pielęgnacji włosów farbowanych, zbyt drastyczne zmiany koloru i wielu innych.

W przypadku pierwszej kwestii, kolor różniący się od naturalnego, należy odświeżać minimum co 4 tygodnie. Kobiety przesadzają na widok centymetrowego odrostu, który wbrew pozorom wygląda bardzo naturalnie. Po koloryzacji włosów trzeba pamiętać o ich szczególnej pielęgnacji. Niestety, barwnik wypłukuje się z każdym umyciem dlatego warto używać kosmetyków zawierających pigmenty. Nie zaleca się również dokonywać zbyt drastycznych zmian koloru, w szczególności w domowym zaciszu. Nie można się z dnia na dzień stać jasną blondynką, kiedy na co dzień nosi się ciemne włosy. Niestety, efekt końcowy jest zazwyczaj daleki od oczekiwanego.

Przeczytaj też: http://www.cyber-fly.pl/metody-przedluzania-rzes/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here