dieta hollywoodzka
fot. pexels.com

W obecnych czasach istnieje tyle różnych form diet, że nie wiadomo na co się zdecydować, gdy już zachce nam się walczyć o lepszą figurę i zdrowie! W szeregu tych wszystkich diet skryła się jedna, bardzo popularna wśród gwiazd światowego formatu. To dieta hollywoodzka. Na czym polega? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-hollywoodzka-zasady-efekty-opinie-i-jadlospis/

O diecie

To dieta, która polega na spożywaniu siedmiodniowego monodietetycznego menu. Przyswaja się wówczas około 600 kcal dziennie, które praktycznie są pozbawione tłuszczu oraz białka. Zazwyczaj jest to dieta czysto owocowa. Dieta powinna nam zapewnić szybki spadek wagi.

Jej menu jest bardzo nisko kaloryczne. W pierwszym tygodniu diety spożywa się wyłącznie owoce, z wyjątkiem bananów. Posiłki zjada się co około dwie godziny. Bardzo istotnym jest zjadanie wówczas egzotycznych owoców, które są bogate w enzymy proteolityczne, a więc można jeść ananasa, kiwi, papaję.

W wersji trzytygodniowej tej diety, po upłynięciu pierwszego tygodnia zjadania owoców, wprowadza się w następnym stopniowo takie produkty, jak warzywa, twaróg, produkty zbożowe, chude mięso oraz ryby. Nie wolno natomiast spożywać przetworów mlecznych, jajek, tłuszczów zwierzęcych, cukru, białej mąki, kawy i alkoholu.

Dla kogo dieta?

Ta restrykcyjna dieta nadaje się wyłącznie dla osób zdrowych, które chcą w krótkim czasie zgubić kilka kilogramów, a przy tym lubią owoce, a nawet dobrze się czują na głodówkach. Nie jest to dobra dieta dla osób aktywnych fizycznie, a przede wszystkim dla tych, które regularnie trenują. Nie jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które mają zaburzenia regulacji poziomu cukru we krwi, albo niedobory pokarmowe, anemię, osteoporozę, inne problemy zdrowotne.

Dieta ta może nam zapewnić szybki spadek wagi, lecz jest ona bardzo uboga jeśli chodzi o odżywcze składniki i jej jadłospis nie jest urozmaicony, a także brakuje w nim białka, zatem traci się bardzo dużo masy mięśniowej.

Przeczytaj też: http://www.curio.pl/coca-cola-niezdrowy-napoj/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here