Wino na prezent - jak je zapakować?

Butelka wina to uniwersalny prezent, który przyda się w każdym domu i dodatkowo wygląda elegancko. Warto wybierać dobre gatunki wina, które jednocześnie będą smakowały osobie obdarowanej. Jeżeli trunek będzie kreatywnie przyozdobiony, z pewnością ucieszy oczy i okaże się bardzo miłym gestem.

Pakowanie butelki na prezent

Najprostszym i chyba najpopularniejszym sposobem na zapakowanie butelki wina to włożenie jej do prezentowej torebki o wybranym designie. Nie wymaga to posiadania żadnych umiejętności manualnych i raczej nadaje się do wykorzystania w gronie znajomych – rzadziej w formie prezentu np. z okazji ślubu, który wymaga nieco bardziej kreatywnego opakowania.

Prostym pomysłem na zapakowanie butelki wina jest wykorzystanie do tego celu folii prezentowej, której końce kieruje się powyżej szyjki butelki. Folię należy związać kokardą, wstążką lub tiulem, dzięki czemu zyska elegancki charakter. Do foliowego opakowania można dodać tematyczne ozdoby związane ze ślubem, rocznicą czy urodzinami. Jeżeli w danej chwili nie dysponujemy folią, to można ją zastąpić szarym papierem. Wystarczą odpowiednie dodatki, by nawet taka prosta metoda zapakowania prezentu okazała się naprawdę przyjemna dla oka.

Dla miłośników rustykalnych rozwiązań polecane jest wykorzystanie lnianego lub jutowego materiału, którym podobnie jak folią, owijamy butelkę. Górną część prezentu można związać kawałkiem lnianego sznurka czy koronkowej wstążki. Do kokardy można dodać gałązkę lawendy, wrzosu czy polnych kwiatów, dzięki czemu takie opakowanie będzie się prezentowało naprawdę okazale.

Ciekawą, ale również pracochłonną do wykonania ozdobą jest drewniane pudełko, do którego chowa się butelkę wina. Jest do dobry prezent dla koneserów. Na drewnianej skrzyneczce można wykonać dowolny napis, symbol czy datę, która jest adekwatna do świętowanej okoliczności. Skrzynka z winem może być wykonana własnoręcznie, można również zamówić ją u osoby zajmującej się robótkami stolarskimi.

Na okazje takie jak ślub czy rocznica, miłym prezentem są zestawy win w drewnianych skrzynkach. Skrzynka z winem to dobry pomysł na elegancki prezent, szczególnie jeśli chcemy komuś ofiarować kilka gatunków trunku.

Kiedy butelka wina ma być częścią prezentu, można pomyśleć o tym, by połączyć podarunek w całość i umieścić go w ozdobnym koszu prezentowym. Znajdzie się tam miejsce dla słodyczy, kawy, herbaty i innych akcesoriów, a dodatkowo w koszu świetnie będzie wyglądała butelka dobrego wina.

Wręczenie wina jako prezentu – o czym należy pamiętać?

Z racji tego, że wino jest prezentem uniwersalnym, bardzo często występuje w tej formie. Wybierając odpowiednie wino, należy sugerować się walorami smakowymi i jakością trunku. Ktoś, kto pija wina wytrawne, nie do końca musi być zadowolony z prezentu, jakim będzie wino słodkie. Pamiętajmy także o tym, że estetyczna butelka i ciekawy design etykiety nie zawsze świadczy o jakości wina. Walory estetyczne można więc traktować drugorzędnie.

Czy estetyczne zapakowanie wina jest drogie?

Wcale nie trzeba wydawać majątku, by estetycznie zapakować wino jako prezent. Za opakowanie butelki papierem czy folią z dodatkiem ozdobnej kokardy zapłacimy nie więcej niż kilka złotych, natomiast ozdobny koszyk prezentowy czy skrzynka będzie kosztować kilkanaście lub maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Oczywiście, o ile opakowanie wykonamy samodzielnie. Wystarczy jedynie nieco kreatywności i dobry pomysł na opakowanie prezentu z winem, by stworzyć naprawdę miły podarek dla drugiej osoby.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą WineNavigator Krystian Pawłowski.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here