pieluchy wielorazowe
fot. Pixabay.com

Pieluszki wielorazowe cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców. Nic dziwnego, to bardzo ciekawa alternatywa dla pieluszek jednorazowych popularnych producentów. Po pierwsze takie wielorazowe pieluszki to krok w stronę ochrony środowiska i zmniejszenie odpadów. Po drugie to również ochrona malucha przed chemikaliami, zawartymi w niektórych pieluchach. 

Przeczytaj też: https://www.um.pl/pieluszki-wielorazowe-co-musisz-wiedziec/

Pieluszki wielorazowe – co to takiego?

Pieluszki wielorazowe możemy spotkać w wielu różnych postaciach. Najczęściej występują jako materiałowe pieluszki z agrafkami. Poza tym wyposażone są one w dodatkowe wkładki i zatrzaski. Za ich pranie możemy odpowiadać sami. Są dziś również firmy, które zajmują się praniem większych partii pieluch wielorazowych.

Jak więc widzicie, to ciekawa alternatywa dla pieluch jednorazowych. Możecie również rozważyć naprzemienne korzystanie z pieluch jednokrotnego użytku i pieluch wielorazowych. Takie rozwiązanie na początek może być dla Was wygodniejsze i bardziej komfortowe. Z czasem, gdy przyzwyczaicie się już do obsługi pieluszek wielokrotnego użytku, możecie zupełnie zrezygnować z pieluch jednorazowych.

Pieluszki wielorazowe – same zalety

Pieluchy wielorazowe mają wiele zalet. Ich zwolennicy podkreślają przede wszystkim te zdrowotne. Szczególnie warte są rozważenia, jeśli Twoje dziecko ma problemy skórne, egzemę lub atopowe zapalenie skóry. Ponadto używanie pieluszki wielorazowej sprawia, że niemowlę szybciej uczy się korzystać z nocnika! Jak to możliwe? Producenci pieluszek jednorazowych prześcigają się w tym, aby pieluszki dawały maluchom uczucie suchości jak najdłużej. Skąd więc malec ma wiedzieć, że właśnie zrobił siku, skoro pielucha nie daje o tym znać? Dlatego pieluchy wielorazowe mogą nam znacznie pomóc w odpieluchowywaniu bobasa.

Poza tym używanie pieluch wielorazowych zmniejsza szkodliwe działanie chemikaliów i środków zapachowych na pupę niemowlaka. Poza tym pieluchy wykonane z materiału o wiele lepiej przepuszczają powietrze. Dzięki temu skóra niemowlaka lepiej oddycha i nie ulega tak często podrażnieniom. Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwą skórę, często reaguje uczuleniowo na różne składniki, pielucha wielorazowego użytku może być dla Was idealnym rozwiązaniem. Narażenie na chemikalia likwidujecie niemal do zera. Alergie powinny więc ustąpić w krótkim odstępie czasu.

Warto również wspomnieć o tym, że pieluchy wielorazowe to znaczna oszczędność pieniędzy. Każdy rodzic wie, ile potrafi kosztować paczka dobrych pieluch jednorazowych i jak szybko znikają one z łazienkowej półki. Ten argument możecie również wziąć pod rozwagę, jeśli zdecydujecie się na korzystanie z pieluch wielorazowego użytku.

Zobacz też: http://www.cyber-fly.pl/pasta-zebow-domowym-sposobem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here