oświetlenie w pokoju

Oświetlenie pokojowe to dla miłośnika aranżacji wnętrz prawdziwy temat – rzeka. To, w jaki sposób zaprojektuje on domowe oświetlenie, będzie miało wpływ nie tylko na jasność w pokoju, ale też na jego aranżację. Czym zatem charakteryzują się dwa najpopularniejsze trendy w oświetleniowej aranżacji wnętrz?

Nowocześnie i minimalistycznie, ale nie zawsze

Nieprzypadkowo nowoczesne lampy pokojowe kojarzą się z minimalizmem. Faktem jest, że są one dość ubogie pod względem aranżacyjnym, aczkolwiek nie musi tak wcale być jeśli chodzi o sam strumień świetlny. Ten może być dość fantazyjny, a zależy to głównie od sposobu, w jaki dana lampa pokojowa jest ukształtowana. Co więcej, nowoczesne żyrandole i kinkiety to nie jedyny sposób na urządzenie minimalistycznego wnętrza. Dobrym pomysłem jest też zastosowanie niewielkich, LED-owych źródeł światła, które pomogą w trakcie poruszania się po zaciemnionym wnętrzu.

Bogato i klasycznie, czyli multum możliwości

Klasyczne oświetlenie pokojowe daje równie dużo możliwości jeśli chodzi o aranżację wnętrza, co oświetlenie minimalistyczne. Przykładowo może to być oświetlenie stricte wiktoriańskie, które bogate jest w niesamowite i dopracowane zdobienia, ale też bliższe użytkownikowi lampy w stylu angielskim, czy też oświeceniowym. Tak czy inaczej, nie ma tu tak charakterystycznych dla nowoczesności tworzyw sztucznych, lecz wszystko oparte jest na szkle, mosiądzu, a nawet ba srebrze i złocie. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Styl łączony – co to jest?

Nie ulega jednak wątpliwości, że dla większości osób styl oświetlenia pokoju ma raczej drugorzędne znaczenie. Z ich punktu widzenia znacznie korzystniejsza jest pełna funkcjonalność, która przeplatana jest z bogatą i często zaskakującą aranżacją. Oświetlenie utrzymane w tym stylu charakteryzuje się co prawda dość dużą przewidywalnością, ale też uniwersalnością jeśli chodzi o implementację w różnego rodzaju stylach aranżacyjnych.

Podsumowując, lampy pokojowe mogą mieć dziś bardzo złożoną postać. Najczęściej żyrandole i kinkiety są definiowane jako klasyczne lub nowoczesne, co jednak nie oznacza, że nie może być inaczej. Na szczęście oferta sklepów z oświetleniem jest na tyle złożona, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here