Tapicerowany panel – zrób to sam!

Pomimo tego, że w sklepach coraz częściej możemy niemal od ręki dostać różnorodne panele ścienne tapicerowane i nie są to wcale duże koszty, to warto pomyśleć o samodzielnym wykonaniu takiego tapicerowanego panelu. W jaki sposób to zrobić i na co zwrócić szczególną uwagę?

Ile kosztuje panel ścienny tapicerowany?

Zanim przejdziemy do sposobu wykonania własnego panelu ściennego tapicerowanego, należy wskazać, że zakup gotowego produktu nie jest wcale dużym wydatkiem – gotowe panele dostaniemy już w kwocie mniejszej niż 30 złotych za panel. Co prawda do wykończenia nawet fragmentu ściany potrzeba przynajmniej kilku paneli, to jednak nie są to tak duże wydatki, aby odstraszały.

Sposób mocowania paneli do ściany

Panele ścienne tapicerowane można montować do powierzchni ściany na wiele różnorodnych sposobów. Największym uznaniem i popularnością cieszą się jednak dedykowane uchwyty oraz klejenie ich do przygotowanego wcześniej podłoża za pomocą kleju montażowego. Tym samym montaż paneli ściennych należy uznać za wyjątkowo prosty i szybki, z którym poradzi sobie każdy majsterkowicz.

Panele ścienne tapicerowane wykonane samodzielnie
Samodzielnie wykonane panele ścienne tapicerowane mają jedną zaletę – to my decydujemy o ich wymiarach oraz wyglądzie. Co prawda w znacznej mierze ograniczają nas tutaj nasze umiejętności, to jednak wykonanie prostego panelu bez przetłoczeń i przeszyć nie powinno sprawiać trudności. Do wykonania panelu potrzebujmy drewnianej płyty (może być to stary front meblowy), materiału obiciowego, zszywacza tapicerskiego oraz gąbki. Płytę drewnianą przykrywanym z jednej strony gąbką i na to naciągamy materiał wywijając go na drugą stronę płyty drewniane, a następnie mocujemy go przy pomocy zszywek tapicerskich. Jeżeli zależy nam na wykonaniu kilku identycznych paneli ściennych tapicerowanych, warto użyć jako ich podstawę równo przyciętej sklejki, którą dostaniemy na wymiar w każdy sklepie remontowo-budowlanym.

Podsumowując, jeżeli tylko czujemy się na siłach i chcemy stworzyć niepowtarzalne wnętrze z dodatkiem paneli ściennych tapicerowanych, to warto pomyśleć o ich samodzielnym wykonaniu. Jeżeli jednak zależy nam na czasie, to warto rozważyć zakup gotowych produktów. Wybór gotowych paneli ściennych zwiększa się z każdym dniem i z pewnością dobierzemy odpowiednie do naszych wnętrz.

Panele ścienne tapicerowane znaleźć można w ofercie DEMI Co.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here