piżama idealna
fot. pexels.com

Piżama to ulubiona część naszej garderoby. Zakładanie jej oznacza udanie się na upragniony spoczynek i relaks w łóżku. Piżama powinna zatem być dla nas komfortowa, wygodna oraz ciepła. W takiej piżamie możemy spokojnie przespać całą noc i z żalem przebierać ją na ubranie wyjściowe. Sprawdź, jaką piżamę najlepiej zakupić, aby służyła przez długi czas.

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/modne-cieple-i-wygodne-pizamy-damskie-na-sezon-jesienno-zimowy/

Piżama zimowa

Piżama zimą powinna być bardzo ciepła! Noce są zimne, nawet pomimo tego, że grzejniki mamy odpalone na cały regulator. Piżama zimowa powinna zatem mieć długie nogawki oraz rękawy, aby nam nie było chłodno. Dodatkowo warto, aby górna cześć piżamy była dłuższa i zasłaniała nasze nerki, żeby ich nie przeziębić w nocy. Wiele osób ma taki talent, że w nocy mocno się wierci i wówczas piżama się odwija odsłaniając gołą skórę.

Dlatego też zimą nie jest zbyt dobrym pomysłem noszenie nocnej koszuli, która również może być zbyt przewiewna. A dodatkowo może nam się podwijać w nocy i przeziębienie gotowe.

Piżama jesienna

Piżama na jesienne pierwsze chłody może być bardziej przewiewna, lecz również powinna mieć długie nogawki od spodni, niekoniecznie długie rękawy od koszulki. Piżama taka może być zestawiana w razie chłodów z ciepłymi skarpetami.

W takiej piżamce bardzo miło jest wypić sobie również kakao i wieczorem odpalić ulubiony serial w telewizji, gdy na dworze ciemno i zimno!

Piżama na wiosnę i lato

Piżama na ciepłe pory roku może być mocniej wycięta. Mile widziane są przewiewne i cienkie materiały, w których nie jest nam gorąco, zwłaszcza w nocy, gdy temperatura na dworze jest wciąż wysoka.

Piżama w tym sezonie może składać się z krótkich spodenek i koszulki na ramiączkach lub po prostu z dłuższej koszulki. Ważne by była wygodna, przewiewna i dobrze się nam w niej spało! Niektóre z kobiet chętniej wybierają na ten czas piżamy z jedwabiu, który z natury jest wychładzającym materiałem, co przyjemnie chłodzi skórę właścicielek.

Przeczytaj też: http://www.magazynstyle.pl/wyszczuplamy-meska-sylwetke/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here