Komu przyda się kurs hiszpańskiego

Bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku, jesteśmy nieustannie zachęcani do poszerzania umiejętności językowych. Znajomość jednego języka obcego wydaje się dziś zresztą czymś oczywistym. Nic więc dziwnego, że kładzie się coraz większy nacisk na to, aby liczba języków, którymi się posługujemy, była większa. Jednym z nich jest język hiszpański.

Komu przyda się znajomość hiszpańskiego?

Kurs hiszpańskiego tylko pozornie jest propozycją skierowaną przede wszystkim do osób myślących o zatrudnieniu w branży turystycznej. Rzeczywiście, to właśnie wakacyjne wyjazdy są tymi, w czasie których Polacy zwykle poznają Hiszpanię i kraje hiszpańskojęzyczne. Nie mija jednak wiele czasu, a osoby postrzegające hiszpański jako język turystów i aktorów grających w telenowelach dostrzegają, jak poważny popełniają błąd.Rzeczywiście, na kursie hiszpańskiego można podnieść kompetencje językowe przydatne w późniejszej pracy zawodowej. Ta jednak nie musi ograniczać się do oprowadzania turystów po Madrycie. Hiszpański zaliczany jest do najpopularniejszych języków świata. Za jego pomocą można porozumieć się w większości krajów Ameryki Południowej, przydaje się także w Ameryce Centralnej i w niektórych częściach Afryki. Wiele krajów hiszpańskojęzycznych ma olbrzymi potencjał gospodarczy. Po kursie hiszpańskiego jest on znacznie łatwiejszy do wykorzystania.

Hiszpański w pracy i w szkole

Na kurs hiszpańskiego nie zapisują się zresztą wyłącznie te osoby, które myślą o karierze zawodowej związanej ze znajomością tego języka. Wielu uczestników zajęć nie ukrywa tego, że znajomość hiszpańskiego może pomóc także w karierze naukowej. Hiszpańskie uczelnie znajdują się na celowniku wielu młodych Polaków myślących o spędzeniu na nich przynajmniej jednego semestru. Okazuje się zresztą, że fascynacja jest wzajemna, bo polscy studenci są bardzo szanowani w Hiszpanii. Nie brakuje tam także kadry naukowej wywodzącej się z Polski albo mającej polskie korzenie. Hiszpania to również popularny punkt wybierany przez emigrantów zarobkowych. Nie jest może tak popularna, jak Niemcy lub Wielka Brytania, wiele osób nie ukrywa jednak, że marzy o życiu i pracy właśnie na Półwyspie Iberyjskim. Zdobycie odpowiednich kompetencji językowych ułatwia realizację tego marzenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here