Jak usunąć wągry?

Ogromna ilość młodych osób miewa problemy ze swoją cerą. Bardzo często są nimi wągry, czyli występujące tuż pod skórą zaskórniki, najczęściej pojawiające się na nosie, policzkach oraz brodzie. Do ich powstania dochodzi w momencie, gdy pory twarzy zostają zablokowane i nie są w stanie samoistnie się oczyszczać, przez co stan całej cery zaczyna się automatycznie i zauważalnie pogarszać. Nadmierna ilość łoju, sebum i dostających się z zewnątrz bakterii pogłębia cały problem i w efekcie na skórze zaczynają pojawiać się nieestetyczne, czarne, drobne plamki. Błyskawicznie rozmnażają się na całej cerze i nawet pełny makijaż nie jest w stanie całkowicie ich ukryć. Stają się powodem pogarszającego się samopoczucia człowieka i jego obniżonej samooceny, która dość mocno zależy właśnie od wyglądu zewnętrznego. Jak usunąć wągry, by już więcej się nimi nie przejmować? Czy istnieje jakaś jedna przyczyna, która szczególnie doprowadza do ich powstania i którą warto by było wyeliminować? Tak aby raz na zawsze poprawić wygląd swojej cery?

Dobrze zbilansowana dieta wpływa na stan cery

Dobrze zbilansowana dieta wpływa na stan ceryStan cery często zależy od stosowanej przez człowieka diety. Nie można liczyć na przepiękną i gładką skórę, jeśli na co dzień spożywa się wyłącznie przetworzone i bogate w niekorzystne składniki odżywcze produkty. Aby pozbyć się skutecznie wągrów i innych wyprysków, należy usunąć z diety przede wszystkim pokarmy zawierające cukier. Wszelkie cukierki, batoniki, ciasteczka i ukochane ciasta muszą niestety pójść w odstawkę i to bez żadnych ustępstw. Stopniowo można będzie wprowadzać niektóre z tych przekąsek do diety. Lecz na samym początku walki z wągrami trzeba całkowicie z nich zrezygnować, a w chwili odczucia apetytu na słodycze zastąpić te niezdrowe przekąski zwykłymi i równie słodkimi owocami.

Na stan cery negatywny wpływ mają również bardzo tłuste potrawy, ketchup (głównie ten sklepowy, zawierający sporą ilość cukru) oraz ostre przyprawy. Dania mające poprawić wygląd skóry muszą uwzględniać sporą dawkę owoców i warzyw, mniejszą porcję serów oraz artykuły nabiałowe czy ryby. Bardzo ważne jest również to, czym popija się poszczególne posiłki. W roli napoju najlepiej sprawdzi się zwykła i najtańsza woda. Pita w odpowiednich ilościach, wynoszących przynajmniej dwa litry płynów na dzień, doskonale oczyści cały organizm i przyczyni się do szybszego usuwania z niego toksyn i zanieczyszczeń. Zadba o skórę od wewnątrz, dzięki czemu ta z zewnątrz zacznie znacznie lepiej się prezentować. Zostanie nie tylko oczyszczona, ale też dogłębnie nawilżona i nawodniona.

Codzienna pielęgnacja

Codzienna pielęgnacjaNajlepsze i najdroższe zabiegi kosmetyczne nikomu nie zastąpią codziennej prawidłowej pielęgnacji skóry. O cerę trzeba dbać na co dzień. W przeciwnym wypadku rzeczywiście stanie się ona problematyczna. Jak to robić? Otóż wszystkie zabiegi mające poprawić jej stan należy przeprowadzać z samego rana i wieczorem. Tuż po wstaniu z łóżka najlepiej udać się od razu do łazienki i przemyć całą twarz przeznaczonym do tego celu preparatem – kosmetykiem delikatnym, chociażby szarym mydłem, które wyzbyte jest z wszystkich niepotrzebnych chemicznych dodatków. Wklepany po takim myciu tonik przywróci cerze właściwy odczyn i przygotuje ją do wchłonięcia wszystkich substancji zawartych w kremie. Bo nawet cerę problematyczną, na której występują zaskórniki i pryszcze, trzeba systematycznie i porządnie nawilżać.

Jeżeli nie będzie się tego robić, skóra zacznie produkować jeszcze większe ilości sebum, stanie się bardzo tłusta i tym sposobem pojawią się na niej nowe nieestetyczne zmiany. Jak usunąć wągry? Nie ma niestety takiego sposobu, który pozwoliłby się ich pozbyć raz na zawsze. Chcąc cieszyć się dobrym stanem swojej cery, trzeba pamiętać o jej regularnej pielęgnacji i nawet będąc bardzo zmęczonym po powrocie z pracy, nie zapominać m.in. o zmyciu makijażu czy wklepaniu w twarz nawilżającego kremu na noc. To proste czynności, zajmujące niewiele czasu, a dające fantastyczne efekty, widoczne gołym okiem.

Jak usunąć wągry? Domowe sposoby

Oczywiście osoby mające ogromne problemy z wągrami będą chciały przetestować każdą z metod, która zagwarantuje im pozbycie się przynajmniej kilku kolejnych zaskórników. Niektóre z tych sposobów można wykorzystać w bardzo prosty sposób, robiąc to w swoim własnym domu. Doskonałym działaniem na tego typu zmiany skórne wykaże się m.in. soda oczyszczona. Najprawdopodobniej każdy ma ją w swojej szafce kuchennej i każdy może od razu ją wyciągnąć, by przygotować z niej specjalną miksturę, idealnie wpływającą na skórę. Niewielką ilość sody należy zmieszać w tym celu z dwoma łyżkami mineralnej wody i przygotowaną w ten sposób papkę nałożyć na twarz i zmyć ją po upływie pół godziny. Jak usunąć wągry innymi metodami? Otóż można także stosować na nich starte ziemniaki, przygotowując z nich podobną papkę jak z sody oczyszczonej. Bądź smarować na noc sokiem z cytryny. Metod jest wiele, a każda z nich może naprawdę wspaniale się sprawdzić. Warto je przynajmniej przetestować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here