jak pomalować paznokcie

Większość osób przyznaje, że ładny wygląd jest bardzo istotnym elementem w życiu człowieka, wpływającym nie tylko na jego relacje z innymi ludźmi, ale i na ogólną samoocenę i poczucie własnej wartości. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to jak wygląda, oraz stara się każdego dnia pracować nad swoim ciałem. Wiele kobiet, oraz mężczyzn poza stosowaniem diety, dba również o odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Uczęszczają na różnego rodzaju ćwiczenia, albo ćwiczą samodzielnie w zaciszu domowym.
Udowodniono, że osoby o ładnym wyglądzie łatwiej nawiązują relacje, są szybciej akceptowalne w nowym środowisku, a nawet łatwiej jest im zdobyć posadę w firmie, o którą się ubiegają. Każda z kobiet chciałaby, olśniewać swoim wyglądem niemalże po wstaniu z łózka. Aby tak było, panie są skłonne do wielu poświęceń w celu osiągnięcia zadowalających efektów. W tym artykule przeczytasz o tym, jak pomalować paznokcie.

Jak dbać o dłonie?

jak pomalować paznokcieWiele salonów kosmetycznych oferuje przeróżne zabiegi, mające na celu poprawę kobiecego wyglądu nie tylko twarzy, ale i ciała. Warto jednak pamiętać, że sporą ilość zabiegów można wykonać samodzielnie w domu. Nie tylko zaoszczędzimy cenny czas, który musiałybyśmy poświęcić na dojazd i czas wizyty, ale i również zostanie nam w portfelu całkiem spora suma pieniędzy. Jednym z bardzo ważnych elementów kobiecego ciała, na który przy pierwszym kontakcie zwraca uwagę każda osoba, są dłonie. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na ich codzienną pielęgnację. Każda z kobiet powinna być świadoma, że skóra na dłoni jest delikatna i zdecydowanie cieńsza niż na pozostałej części ciała. Posiada niewielką ilość gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za jej poziom nawilżenia, oraz ochrony naskórka. W związku z niedostatecznym nawilżeniem, to właśnie skóra na dłoniach jako pierwsza zaczyna się starzeć. Poza tym, mało z kobiet ma w nawyku zakładanie rękawiczek ochronnych do codziennych prac domowych, a dłonie narażone na kontakt z detergentami, jeszcze szybciej ulegają przesuszeniu i podrażnieniom. Często słyszy się, że to właśnie dłonie zdradzają wiek kobiety.
Warto pamiętać więc, o regularnym stosowaniu kremów ochronnych oraz nawilżających na skórę rąk.

Jak dbać o paznokcie?

Na wygląd oraz estetykę naszych dłoni, wpływa nie tylko ich skóra ale również paznokcie.
Są one nieodłącznym elementem naszych dłoni, zaniedbane potrafią skutecznie zniechęcić do nas współtowarzyszy. Aby paznokcie były zdrowe i zadbane, warto pamiętać o zdrowej diecie bogatej w witaminy i minerały, dzięki którym płytka paznokciowa będzie mocna i odporna na rozdwajanie się.
W związku z niedostatecznym dostarczaniem witamin z podstawowych pokarmów, wiele osób decyduje się na dodatkową suplementację. Wielu producentów witamin, oferuje specjalne zestawy skoncentrowane na poprawie wyglądu skóry oraz paznokci. Warto się w nie zaopatrzyć, gdy nasze paznokcie są osłabione i kruche.

Jak pomalować paznokcie?

W trosce o dobry wygląd paznokci, włączmy do naszego cyklicznego harmonogramu pielęgnacyjnego, zabieg jakim jest manicure. Już samo pomalowanie paznokci znacznie wypłynie na ich wygląd, ale aby lakier prezentował się nienagannie, warto przed jego nałożeniem przygotować do tego paznokcie.
Wymoczmy nasze dłonie przez kilka chwil w ciepłej wodzie, z dodatkiem mydła nawilżającego.
Po takiej kąpieli, bez większych problemów uda nam się usunąć zbędne skórki, które nie wyglądają estetycznie.Jeśli mamy skórki dość grube, zaopatrzmy się w specjalne żele, które pomogą je rozmiękczyć, i wtedy delikatnie usuńmy je patyczkiem. Odradza się wycinanie skórek standardowymi cążkami, można łatwo się skaleczyć, a poza tym skórki będą odrastały szybciej i będą mocniejsze.

Jak wybrać odpowiedni kształt paznokci?

jak pomalować paznokcieGdy nasze paznokcie są już wymoczone a skórki odsunięte, czas zadbać o ich odpowiedni kształt. W chwili obecnej większość kobiet podążając za modą, wybiera kształt paznokci podobny do migdała. Jest to ładny kształt, który bez problemu nadamy naszym paznokciom za pomocą zwykłego pilniczka, zaokrąglając je odrobinę po bokach. Paznokieć opiłowany w taki kształt, jest odporniejszy na pękanie niż paznokcie opiłowane w kształt kwadratu. Starannie opiłowane paznokcie dzieli już tylko krok, od wyglądu idealnego. Teraz czas na nadanie im odpowiedniego koloru.

Jaki kolor paznokci wybrać?

Z palety barw lakierów, możemy wybrać praktycznie każdy kolor o jakim zamarzymy, od kolorów transparentnych, aż po intensywne czerwienie. Weźmy pod uwagę nasz codzienny styl życia, oraz wykonywane zajęcia, czy też planowane większe wyjścia i pod tym kątem dokonajmy wyboru koloru lakieru. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak pomalować paznokcie, aby wyglądały idealnie. Trzeba koniecznie pamiętać, aby przed nałożeniem lakieru, odtłuścić płytkę paznokciową, najlepiej zmywaczem bez acetonu. Po takim zabiegu, możemy wziąć się do nakładania wybranej emalii. Nakładajmy lakier zdecydowanym ruchem, ale spokojną ręką od nasady paznokcia aż po jego koniec. Gdy pokryjemy cały paznokieć lakierem, odczekajmy chwilę i jeśli jest taka konieczność, nałóżmy jego kolejną warstwę. W celu utrwalenia polakierowanej powierzchni, zaleca się pokrycie paznokci specjalnym lakierem utwardzającym. Nie tylko przedłuży on trwałość lakieru, ale i doda mu pięknego blasku. Pomalowane paznokcie będą ozdobą nie tylko dłoni, ale i całej sylwetki kobiecego ciała, dlatego warto ten rodzaj kosmetycznej przyjemności, wprowadzić do swojego życia na stałe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here