Jak grać na gitarze?

Muzyka pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój, pozwala nam się szybko odprężyć i sprawia, że nagle zapominamy o wszystkich trudnościach dnia codziennego. Otaczamy się nią dosłownie na każdym kroku i zwykle bardzo to sobie cenimy – nawet gdy wyruszamy do sklepu po podstawowe zakupy spożywcze, zabieramy ze sobą swój telefon, zakładamy na uszy wyświęcone już słuchawki i przenosimy się nagle do zupełnie innego świata. Możemy też nieco bardziej rozwinąć swoje zainteresowania i zająć się samodzielnym tworzeniem własnych melodii. Wykonamy je na dowolnej gitarze – czy to akustycznej, czy to tej klasycznej – o ile tylko nauczymy się na niej grać. Nie każdy bowiem wie jak grać na gitarze.

A jak grać na gitarze?

A jak grać na gitarze?Pierwsze lekcje nie będą dla nas zbyt proste. Podczas nich będziemy musieli opanować przede wszystkim podstawowe chwyty gitarowe. Osoby posiadające długie palce szybciej sobie z nimi poradzą, jednakże jeśli my nie należymy do tych szczęśliwców, najprawdopodobniej będziemy musieli się nieźle nagimnastykować i wielokrotnie ćwiczyć, aby złapać chociaż najprostszy chwyt barowy. Praktyka czyni mistrza i nie możemy o tym zapominać. Wypiszmy sobie sposób łapania wszystkich podstawowych chwytów na kartce i następnie ćwiczymy je jak najczęściej. Powtarzajmy swoje lekcje przynajmniej trzy razy w tygodniu, pilnując tego, by trwały one chociażby te pół godziny. Gdy już łapanie chwytów przestanie sprawiać nam jakąkolwiek trudność, będziemy mogli zająć się samym biciem.

Naśladujmy swoich ulubionych gitarzystów

Każda piosenka ma swój charakterystyczny rytm. Słuchając ulubionych kawałków, wyłapujemy te wyraziste linie i dostrzegamy, w jaki sposób gitarzysta uderza w struny swojego instrumentu. Początkowo wszystkie piosenki grane na gitarze mogą wydać nam się dość podobne, ale z czasem zaczniemy dostrzegać wśród nich te niewielkie i najważniejsze różnice. Musimy wtedy starać się powtarzać ruchy wykonywane przez gitarzystów. Włączmy sobie ulubiony kawałek i dokładnie się w niego wsłuchajmy, a następnie spróbujmy samodzielnie go zagrać. Jeśli wykonana przez nas melodia kompletnie nie będzie przypominać swojej oryginalnej wersji, zawsze możemy poszukać w Internecie filmików, w których gitarzyści prezentują najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane bicia. Opanujmy je do perfekcji i zacznijmy samodzielnie je stosować. Z czasem wszystko będzie wychodzić nam w sposób zupełnie naturalny i wtedy zaczniemy czerpać prawdziwą radość z grania na swoim pierwszym instrumencie.

Indywidualni nauczyciele

Jeśli nie możemy sobie sami poradzić z nauką gry na gitarze, możemy skorzystać z usług wielu nauczycieli, którzy swoje usługi ogłaszają w internecie. Takie indywidualne lekcje potrafią na prawdę szybko przyswoić sobie wszystkie aspekty dotyczące gry na gitarze. Taka nauka zawsze będzie lepsza niż samotne odczytywanie lekcji gitarowych dostępnych w internecie. Nauczyciel może indywidualnie podejść do każdego przypadku i tak dobrać ćwiczenia gitarowe aby uzyskać najlepsze efekty w możliwie najkrótszym okresie czasu.

Gdzie można kupić gitarę i ile ona kosztuje

Zasadniczo musimy rozdzielić dwa rodzaje gitar, które możemy kupić w sklepach muzycznych i w internecie. Są to gitary akustyczne i klasyczne oraz elektryczne. Klasyczne gitary służą do grania w domu, lub na ogniskach i innych imprezach. Wydobywają charakterystyczny i głośny dźwięk. Aby zacząć na nich grać będziemy właściwie potrzebowali jedynie strun i ewentualnie kostki. Gitarę taką możemy kupić już za kilkaset złotych lub nawet mniej, jeśli zdecydujemy się na zakup używanej.

Gdzie można kupić gitarę i ile ona kosztujeGitary elektryczne, jak sama nazwa wskazuje potrzebują prądu aby odpowiednio zabrzmieć. Do prądu nie podłączamy jednak samej gitary lecz wzmacniacz połączony z głośnikiem. Przystawka elektryczna umieszczona pod strunami zamienia ich drgania na impuls elektryczny, który następnie przewodami jest przekazywany do wzmacniacza i jest zamieniany w dźwięk. Dźwięk ten może być na wiele sposobów przetwarzany i zmieniany za pomocą efektów gitarowych. Charakteryzuje się tym głównie muzyka rockowa i metalowa. Oczywiście na gitarze elektrycznej można grac również bez podłączenia do wzmacniacza. Dźwięk będzie jednak nieco inny niż w gitarze klasycznej. Do gitar elektrycznych zalicza się także gitara basowa. Łatwo ją rozpoznać bo dużo grubszych strunach, których zazwyczaj jest 4 albo 5. Do nagłaśniania takich gitar służą specjalne wzmacniacze i głośniki nieco bardziej wytrzymałe niż w przypadku nagłaśniania gitar elektrycznych. Gitary elektryczne dostaniemy w sklepach za kilkaset – tysiąc złotych. Oczywiście znajdziemy także mnóstwo modeli za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Używane gitary kupimy już za kilkaset złotych na różnego rodzaju serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here