Gdzie używane są akumulatorki niklowo kadmowe

Chociaż akumulatorki niklowo kadmowe mają już swoją wieloletnią historię, to nie odchodzą do lamusa. Wprawdzie w użytku detalicznym zdarzają się już stosunkowo rzadko, wypierane przez nowsze i przyjaźniejsze dla środowiska typy akumulatorków, to wciąż jest wiele branż i urządzeń, które je wykorzystują.

Transport

Samochody elektryczne zyskują coraz większą popularność, a wraz z nimi Akumulatorki niklowo kadmowe, które doskonale się sprawdzają w przypadku zasilania tego typu pojazdów. Wcześniej już były wykorzystywane w trolejbusach i tramwajach, samolotach i śmigłowcach, a także transporcie morskim i rzecznym, gdzie sprawdzały się lepiej niż późniejsze typy akumulatorków.

Elektronarzędzia

Wkrętarki, wiertarki itp. nadal są zasilane akumulatorkami niklowo kadmowymi, ponieważ mają one stosunkowo długi czas samowyładowania i są pojemne. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że tego typu narzędzia często są używane w trudnych warunkach, a to oznacza, że akumulatorki muszą być wyjątkowo bezpieczne – trudno o lepsze pod tym względem niż akumulatorki niklowo kadmowe.

Golarki, przenośne radia, światła do nurkowania

W przypadku tych urządzeń także ważna jest niezawodność i długi czas wytrzymywania baterii. Wprawdzie chodzenie z niedogolona twarzą może być zabawne, ale gasnące pod wodą światła, szczególnie na dużej głębokości, są zwyczajnie niebezpieczne. Istotne jest także to, by akumulatorki móc wielokrotnie ładować bez tracenia ich właściwości i tak właśnie jest w przypadku akumulatorków niklowo kadmowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here