Odkurzacz przemysłowy

Klasyczny odkurzacz domowy dobrze radzi sobie z powierzchownym czyszczeniem dywanów czy podłóg. Nie jest jednak w stanie uporać się z cięższymi zabrudzeniami, chociażby po remoncie czy pracach warsztatowych bądź w garażu. Do tego celu niezbędny jest odkurzacz przemysłowy. Czym się on wyróżnia i jak wybrać odpowiedni model?

Odkurzacz przemysłowy – duży może więcej

Odkurzacze przemysłowe działają na takiej samej zasadzie, jak tradycyjne odkurzacze domowe. Ich zadaniem jest zasysanie zanieczyszczeń do wnętrza urządzenia. Niestety klasyczne modele, z których korzystamy na co dzień w domu, nie nadają się do usuwania wody czy mokrych zabrudzeń, pyłu, opiłków i resztek pozostałych po remoncie. Nie są przystosowane do radzenia sobie z tego typu zanieczyszczeniami. W tym celu trzeba skorzystać z modeli przemysłowych.

Odkurzacze typu przemysłowego są większe i cięższe od domowych, ale za to pracują wydajniej, szybciej, sprawniej, a co najważniejsze, usuwając za ich pomocą nawet drobny pył czy wodę, nie doprowadzimy do uszkodzenia sprzętu.

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy – skorzystaj z rankingu

Wśród modeli przemysłowych jest sporo do wyboru. Ułatwieniem w wyborze będzie ranking odkurzaczy przemysłowych. To czytelne i przejrzyste zestawienie, w którym porównywanych jest przynajmniej kilka urządzeń.

Użytkownik ma przed sobą zestawienie zawierające najważniejsze parametry wybranych odkurzaczy przemysłowych. Może on również znaleźć ranking, który będzie uwzględniał budżet przeznaczony na zakup sprzętu, aby od razu porównywać odkurzacze odpowiadające kryterium cenowemu.

Co jeszcze warto uwzględnić szukając odpowiedniego modelu? Nie można zapominać o mocy ssącej odkurzacza, jego wytrzymałości, odporności oraz funkcjonalności. Warto zwrócić uwagę, czy posiada wymienne worki czy jest to model bezworkowy, jakiego rodzaju filtry ma zastosowane i jak często trzeba je wymieniać. Od tych elementów zależą koszty eksploatacyjne, wygoda użytkowania oraz wydajność sprzętu.

Odkurzacz przemysłowy, a warsztatowy

Czym się różni odkurzacz przemysłowy od warsztatowego? Tak naprawdę wciąż mówimy o tej samej kategorii sprzętu, z tym że zazwyczaj inne modele wybieramy do dokładnego sprzątania np. po remoncie, a odmienne, gdy na co dzień pracujemy w warsztacie, majsterkujemy i zmagamy się z typowymi zanieczyszczeniami.

Zobacz też Odkurzacz piorący do dywanów i tapicerki – który wybrać?

Zarówno sprzęty przemysłowe, jak i warsztatowe muszą być dobrane z uwzględnieniem poszczególnych parametrów oraz zgodnie z ich przeznaczeniem. Od tego bowiem zależy nie tylko efektywne sprzątanie, ale i zachowanie trwałości odkurzacza, bez narażania go na uszkodzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here