dieta keto

Dieta ketogeniczna zyskuje coraz większą popularność wsród osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów. W szybkim tępie rośnie liczba jej zwolenników. Ludzie, którzy ją stosują mówią nie tylko o zaskakujących efektach w rzuceniu wagi, ale także o polepszeniu się samopoczucia oraz lepszym śnie. Na czym polega, co można podczas niej jeść i dla kogo jest przeznaczona dieta ketogeniczna? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/dieta-ketogeniczna/

Dieta ketogeniczna – na czym polega?

Inaczej zwana jest dietą kotegenną. Polega ona na jedzeniu dużej ilości tłuszczy oraz małej ilości węglowodanów. Zdecydowanie różni się ona od codziennej diety, której proporcje składają się na ok. 35% tłuszczów, 50% węglowodanów i 15% białek. W diecie ketogenicznej podział składników odżywczych wygląda jednak inaczej keto natomiast spożywa się 80-90% tłuszczu, a 10-20% białka i węglowodanów. Dlaczego więc działa ona odchudzająco?

Węglowodany są bowiem głównym źródłem energii dla ciała ludzkiego. W trakcie diety organizm nie dostaje wystarczającej ilości węglowodanów i zaczyna szukać energii w innych miejscach. Natrafia bowiem na tłuszcze i zaczyna z nich korzystać. Po kilku dniach stosowania diety ketogenicznej nasz ogranizm powoli zaczyna odczuwać bardzo duże zmiany.

Dieta ketogeniczna – dla kogo jest przeznaczona

Okazuje się, że diety nie powinni stosować wszyscy. Na początku wszystko idzie pięknie, czujemy się świetnie. Sielanka mija jednak po upływie około dwóch miesięcy. Pojawiają się wówczas skutki takie jak np. 

  • utrata apetytu, 
  • senność, 
  • zaparcia,
  • bardzo nieprzyjemny zapach potu, moczu czy oddechu.

Jak tego uniknąć? Po pierwsze i najważniejsze powinno się być pod stałą kontrolą lekarza podczas stosowania diety ketogenicznej. Dodatkowo musimy zwracać uwagę na to co jemy. Właśnie, co należy jeść na takiej diecie?

Dieta ketogeniczna – co jeść?

W takiej diecie chodzi o to, aby ograniczyć przede wszystkim spożywanie węglowodanów. Dzienny limit to dwie kromki chleba. Zamiast pieczywa zaleca się, aby sięgnąć po warzywa. Dzięki temu uda nam się dostarczyć organizmowi węglowodanów.

Najważniejszym aspektem w diecie ketogenicznej są jednak tłuszcze.. Powinny być one zróżnicowane. W diecie keto poza tłuszczami zwierzęcymi powinny się znaleźć także tłuszcze roślinne jak np. oleje, nasiona, awokado czy orzechy.

Zobacz też: http://www.cyber-fly.pl/latwe-zdrowe-pomysly-sniadanie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here