Chcesz wykonać manicure hybrydowy po raz pierwszy? Sprawdź, gdzie najlepiej to zrobić!

Każdy z nas kiedyś stał przed wyborem pierwszego salonu urody. Mowa tu o różnych z tej branży. Przychodzi taki dzień, że chcemy zasięgnąć usług profesjonalistów i wybieramy się do kosmetyczki, wizażystki, manikiurzystki czy fryzjera. O tym jak znaleźć salon fryzjerski napisano już w innym artykule http://www.anianotuje.pl/pierwsza-wizyta-w-salonie-fryzjerskim-z-nami-wybierzesz-najlepszy-salon/, a dzisiaj skupimy się na tym, gdzie najlepiej wykonać manicure i to nie tylko hybrydowy.

Co musisz wiedzieć o hybrydach?

Manicure hybrydowy, to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Wyparła ona tradycyjne lakiery, ponieważ gwarantuje pięknie lśniące i trwałe stylizacje. Oczywiście istnieje dodatkowo szereg zdobień, dzięki którym można dodatkowo wzbogacić stylizację. Dostępne są także lakiery dające efekt matowych paznokcia, a bogata paleta kolorów pozwala na wręcz nieskończone kombinacje.

Jeśli jeszcze nie robiłaś manicure hybrydowego i chcesz wykonać go po raz pierwszy, postaw na dobry salon. Tam zabieg zostanie przeprowadzony w sposób bezpieczny, z należytą starannością i z zachowaniem zasad higieny. Wbrew pozorom przy tej metodzie jest to bardzo ważne. Co jeszcze musisz wiedzieć o hybrydach? Między innymi to, że:

 • hybrydy dają bardzo trwałe efekty utrzymujące się nawet do 4 tygodni,
 • wymagają zdjęcia lakieru w salonie – nie wolno ich zrywać!
 • wymagają precyzji w nakładaniu oraz utwardzaniu lakieru,
 • mogą uczulać, dlatego też należy wykonać zabieg w salonie, gdzie stosowane są dobrej jakości lakiery.

Gdzie szukać ofert?

Dzisiaj praktycznie wszystkie salony manicure mają w swojej ofercie zabieg z hybrydami. Należy jednak pamiętać, że w kwestii wykonania stylizacji liczy się:

 • jakość, precyzja i dokładność,
 • bezpieczeństwo i higiena,
 • wysoka jakość akcesoriów i lakierów,
 • doświadczenie i wprawa.

To kwestie w pierwszej kolejności wpływające na jakość stylizacji, a ta wpływa bezpośrednio na trwałość i oczywiście nasze zdrowie. Nieprawidłowo wykonany zabieg może skutkować:

 • zalaniem skórek, co może doprowadzić do wywołania alergii,
 • nieumiejętne nałożenie warstw lakiery, co spowoduje nietrwałe utwardzenie i w efekcie odpadnięcie lakieru,
 • brakiem higieny, co może doprowadzić do powikłań zdrowotnych,
 • nieumiejętne zdjęcie hybrydy, które może doprowadzić nawet do poważnych uszkodzeń płytki paznokcia.

Dlatego wybór salonu powinien być przemyślany. Najwięcej ofert znajdziesz na https://www.moment.pl/paznokcie/czestochowa, gdzie dodatkowo zapoznasz się z opiniami danego salonu i poznasz zakres świadczonych usług. Dzięki tej wyszukiwarce będziesz mogła również umówić się na wizytę w dogodnym terminie. Wystarczy kilka kliknięć, by móc wybrać termin i zarezerwować wybrany zabieg.

Pamiętaj, że zanim zabieg zostanie wykonany, sprawdź, czy dana stylistka zadbała o zasady higieny. Twoje dłonie powinny zostać zdezynfekowane, a ona sama powinna mieć nałożone rękawiczki jednorazowe. Wszystkie narzędzia powinna otwierać przy Tobie. Te jednorazowe i te wielokrotnego użytku, które powinny być wysterylizowane i zapakowane do specjalnej torebki z datą sterylizacji. Torebka ta powinna zostać otwarta przy Tobie i masz prawo domagać się tego!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here