Gdy w naszej rodzinie pojawia się nowa, maleńka istotka, pragniemy zrobić dla niej wszystko i zabezpieczyć ją przed całym złem otaczającego nas świata. Chcemy również od tej pory spędzać z nią każdą wolną chwilę, dlatego nawet gdy udajemy się do sklepu spożywczego, zamierzamy zabrać ze sobą do niego swoje dziecko. Naturalnie mamy prawo podróżować z własnymi pociechami, jednak musimy się do tego w pewien sposób przygotować. Dopiero gdy to zrobimy, zyskamy pewność, że naszemu maluchowi podczas takich wycieczek samochodowych nic złego się nie stanie.

Na pewno pod żadnym pozorem nie wolno nam jest przewozić dziecka bezpośrednio na fotelu samochodowym. Musimy zatem zakupić specjalny fotelik samochodowy dla malucha, dopasowując go do jego wzrostu, wieku i wagi. Przed wybraniem się na zakupy obmierzmy więc dokładnie swoją pociechę i pozyskane wymiary zapiszmy sobie na małej kartce. Razem z nią udajmy się do sklepu z akcesoriami i artykułami motoryzacyjnymi, by spytać w nim właśnie o foteliki dziecięce. Możemy nawet od razu wręczyć ekspedientowi sklepu zapisaną wcześniej karteczkę z wymiarami dziecka, by on mógł zaprezentować nam wyłącznie takie modele fotelików Cybex, które zapewnią maluchowi komfort i bezpieczeństwo. Sprawdźmy jeszcze sami, z jakiego materiału są one wykonane, przejeżdżając po nich ręką bądź dowiadując się tego z metki dołączonej do produktu. Zwróćmy też uwagę, jaka firma wyprodukowała konkretny fotelik, jaki mamy zamiar wrzucić do swojego sklepowego koszyka. Jeśli marka jest nam kompletnie nieznana, a na ogół mamy pojęcie o firmach produkujących rzeczy dla dzieci, nie powinniśmy raczej sięgać po jej wyroby. Skoro nie są one popularne, raczej niczego dobrego nam nie zaoferują.

Jeśli jednak wciąż nie do końca potrafimy stwierdzić, który fotelik rzeczywiście byłby dla naszego dziecka najlepszy, wejdźmy jeszcze na stronę askot.pl i tam spróbujmy się tego dowiedzieć. Musimy natomiast koniecznie kupić porządną rzecz, aby dobrze zabezpieczyć swojego małego podróżnika.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here