ADHD

Twoje dziecko jest nadmiernie pobudzone, ma problemy ze snem i składaniem się spać, nie może skoncentrować się na potencjalnie prostych czynnościach lub jego zachowania potrafią powszechnie przyjmować się szkodliwe? To mogą być oznaki ADHD! Nie każde niegrzeczne dziecko jest po prostu niewłaściwie wychowanym, czasami może być dotknięte ową chorobą. Niestety czasem chociażby dorośli na nie cierpią, jednak nie zauważamy tego w codziennym życiu lub izolujemy takie osoby będąc je za dziwaków. Czym się cechuje, jak zidentyfikować i leczyć ADHD o tym w dalszej części artykułu.

Co zatem jest ADHD

ADHD czyli dosłownie nadpobudliwość psycho-ruchowa z brakiem uwagi, iż być tworzona na trzy rozmaite pod typy w zależności od tego, których objawów u dziecka lub dorosłego jest bardzo. Chociaż rozpoznanie dolegliwości jest w gestii psychologa, to jak części z jest może się wydawać, nie jest to urojona przypadłość, a faktyczny kłopot z zaopatrzeniem mózgu. Jest ona dosyć poważna, bo oznacza to dobre braki w neuroprzekaźnikach dostarczanych do mózgu, a co za tym idzie może skutkować późniejsze problemy takie jak na przykład depresja, zaburzenia dwubiegunowe a tym podobne.

Które są podstawy ADHD

Podstawy ADHD są zupełnie biologiczną kwestią braku dostarczania specyficznych neuroprzekaźników do mózgu dziecka. Bardzo prawdopodobne, że nacisk ma chociażby genetyka i pewne uwarunkowania genetyczne, co może oznaczać, że dzieci osób z ADHD również mogą być możliwości do tego zaburzenia. Co więcej dostrzega się, że niewłaściwe zachowania i przyzwyczajenia mam w ciąży potrafią skutkować występowanie ADHD i nie idzie tutaj nawet o wykorzystywanie ciężkich narkotyków, a nawet palenie papierosów i nadużywanie alkoholu.

jak leczyć adhd u dzieci i dorosłych

Po czym poznać, że dziecko ma ADHD – sygnały

Same sygnały do zdiagnozowania ADHD u dziecka nie są wystarczającym powodem – sygnały te muszę zachowywać się dłużej aniżeli pół roku oraz dziecko musi je przejawiać więcej aniżeli w jednym otoczeniu – nie wyłącznie w domu lub tylko w szkole, a w obu miejscach. Symptomów ADHD jest mnóstwo, część z nich jest definiowana jako warunki potrzebne, a część jako zachowania, które mogą przekonać do dalszych badań. Sygnały badane podczas testu na ADHD impulsywność, nadpobudliwość psychoruchowa, gadatliwość, zaburzenia mowy, zaburzenia koncentracji, problemy z zawieraniem nowych znajomości, dziecko łatwo i łatwo rozprasza się pod wypływem nowych projektów w otoczeniu, stany lękowe, agresja i szybkie bycie w nią, niezrównoważenie emocjonalne.

Czy dziecko wyrośnie z ADHD

Składa się, że od 30 do 70% dzieci z ADHD w stanie dorastania i burzy hormonów wyrasta z tej choroby. Niestety burza hormonów, może również przestawić osobę na to zaburzenie. I choć w wieku dziecięcym wiele częściej to u chłopców znajduje się nadpobudliwość psychoruchową z brakiem uwagi, to u chłopców ona równie powszechnie zanika i wśród osób dorosłych częściej dotknięte tym schorzeniem są kobiety. Uczy się że proporcję „wyrastania” z zaburzenia to wyzdrowienie 4 chłopców na jedną dziewczynkę.

ADHD u dorosłych

Niestety zdarza się, że osoby dorosłe mają na ADHD i nie jest ono leczone, powszechnie osoby takie są bardzo niewłaściwie odbierane przez społeczeństwo. Nie lubiana osoba może dobrze być w związane z ADHD stany depresyjne, a to bardzo ciężko będzie jej wyjść na tak zwaną prostą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here