Wycieczka do Kambodży

Tropikalna przyroda i unikatowa architektura przyciągają coraz większą rzeszę turystów do Kambodży. Należy sobie uświadomić, że ten stosunkowo nieduży kraj ma znacznie więcej do zaoferowania niż słynny kompleks świątyń Angkoru, ale nawet dla zobaczenia tych niepowtarzalnych świątyń warto wybrać się w podróż do Kambodży.

Wycieczka do Kambodży z logostour.pl

Kambodża jest jednym z państw Azji południowo – wschodniej borykających się przez długi czas z wewnętrznymi konfliktami zbrojnymi, co skutecznie uniemożliwiało zwiedzanie tego uroczego zakątka. Mieszkańcy Kambodży są raczej biedni, ale jednocześnie wyjątkowo przyjaźnie nastawieni do turystów. Najlepszym momentem na wycieczkę do tego kraju jest oczywiście pora sucha, która trwa od listopada do kwietnia. W innych miesiącach należy się liczyć z niemiłosiernie wysokimi temperaturami, dużą wilgotnością powietrza i gwałtownymi burzami.

Wycieczki do Kambodży w połączeniu ze zwiedzaniem Birmy bądź Wietnamu i Laosu stanowią wyjątkowo ciekawą propozycję na egzotyczny wypad.

Angkor – legendarna stolica Khmerów

To bez wątpienia największa atrakcja dla turystów przyjeżdżających do Kambodży składająca się z kompleksu starożytnych świątyń o powierzchni łącznej 400 m2. Pierwotny swój wygląd świątynie zawdzięczają religii hinduistycznej, natomiast wszelkie zmiany wynikały z wpływów buddyjskich. Kompleks pochodzi z początku XII wieku, a najbardziej znane świątynie, to Bayon z gigantycznymi posągami kamiennymi przedstawiającymi uśmiechniętego Buddę oraz Ta Phrom niesamowicie opleciona przez ogromne drzewa i Angkor Wat z interesującymi płaskorzeźbami niebiańskich tanecznic.

Phnom Penh i nie tylko

Punktem obowiązkowym podczas wycieczki do Kambodży jest także zwiedzanie stolicy kraju, a przede wszystkim pałacu królewskiego i okazałej pagody Wat Phnom. Nie może się też obejść bez wizyty w Muzeum Narodowym z wieloma cennymi dziełami sztuki Khmerów.

Sporą atrakcją jest także możliwość zobaczenia, w jakich warunkach żyją mieszkańcy. Pływająca wioska z rozległymi polami ryżowymi naprawdę robi wrażenie i pokazuje, jak niewiele potrzebują tamtejsi ludzie, aby mieć uśmiech na twarzach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here