Żywność eko

Dziś o ekologii dużo się mówi w mediach. W sklepach wypatrywane są artykuły spożywcze produkowane na bazie naturalnych ekologicznych składników. Ekologia jest dziś modna. To znaczy, że człowiek zaczął przywiązywać większą rolę do tego, z czego produkowana jest żywność, którą spożywa.

Ekologiczne produkty są zdrowe, bo pozbawione pestycydów, a nawet nawozów sztucznych. Czym jest ekologia? Ekologia, jako oddzielna nauka rozwinęła się w dziewiętnastym wieku. Zajmuje się porządkiem i nieporządkiem w przyrodzie. Określa też konsekwencje wynikające z nieporządku, jak i porządku, które wpływają na biosferę i na człowieka. Czyli ekologia jest w zasadzie nauką o funkcjonowaniu przyrody. Zajmuje się badaniem oddziaływań i wzajemnych powiązań pomiędzy organizmami żywymi i środowiskiem. Poczytać więcej o ekologii i ekologicznej żywności można na blogu ekologicznej dziewczyny.

Żywność i produkty ekologiczne, to dziś jedne z najdroższych artykułów spożywczych. Gdyż ich produkcja nie jest tak łatwa i duża, jak produkcja oparta na zastosowaniu nawozów sztucznych i środków ochrony roślin. Ekologiczne metody produkcji żywności wpływają na zdrowie środowiska i zdrowie człowieka. Żywność ekologiczna jest coraz częściej poszukiwana nie tylko w Polsce, lecz również na całym świecie. Przykładem mogą być Amerykanie, którzy zdrowej żywności poszukują wśród Amiszów. I potrafią przemierzyć setki kilometrów, aby w gospodarstwach Amiszów nabyć warzywa prosto z grządki, jak i przetworzone już owoce w postaci dżemów, soków i kiszonych produktów. Jak również nabiał, miód, jaja pochodzące z ekologicznych gospodarstw Amiszów. Gdyż ten odłam religijny i społeczny nie używa niczego, co jest sztuczne i szkodliwe. Hoduje i produkuje wyłącznie w systemie ekologicznym.

Dzięki takim uprawom roślin i hodowli zwierząt grupa ta z roku na rok znacznie polepsza swoje warunki życia. W naszym krajów również każdego roku wzrasta liczba gospodarstw prowadzących ekologiczne uprawy warzyw, owoców, zbóż, ziemniaków. A także hodowli drobiu i trzody chlewnej karmionej wyłącznie ekologiczną paszą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here