Zapalniczka z grawerem

Zapalniczka to niewielkie urządzenie, które bywa bardzo przydatne na co dzień. Pomimo tego że zwykle nie przywiązuje się do niego dużej wagi, może być nieocenione w kryzysowych sytuacjach. Wiele osób, zwłaszcza palacze papierosów, nie wyobraża sobie bez niego życia. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele modeli zapalniczek – na przykład zapalniczka z grawerem – które nie tylko są bardzo praktyczne, ale również cieszą oko.

Rodzaje zapalniczek

Zapalniczki można podzielić ze względu na to, jakim paliwem są zasilane, a także – jaki mechanizm zapalający został w nich zastosowany. Warto wiedzieć, czym różnią się od siebie, by móc wybrać najlepszą zapalniczkę.

Benzynowa zapalniczka to jeden z najprostszych modeli. W jej skład wchodzi zbiornik na paliwo, knot oraz krzesiwo. W wysokiej jakości zapalniczkach stosuje się specjalną benzynę, która nie wydziela przykrego zapachu oraz jest łatwopalna.

Z kolei zapalniczki gazowe to te, które najczęściej spotyka się w sklepach. Budową są nieco zbliżone do modeli benzynowych. W zbiorniczku zamiast benzyny znajduje się skroplony gaz. Aby zapalić zapalniczkę, należy otworzyć zawór, który uwolni gaz i skieruje go do miejsca, gdzie generuje się iskra.

Podział zapalniczek ze względu na ich mechanizm

W zapalniczkach mechanicznych iskra jest wytwarzana przy pomocy krzesiwa oraz kamienia. Wytworzone iskry zapalają strumień gazu bądź też knot nasączony benzyną. Są to zapalniczki niezawodne, które doskonale sprawdzają się nawet w mokrych i wietrznych miejscach.

Z kolei zapalniczka elektryczna wykorzystuje do zapalenia paliwa iskrę, która wytwarza się na skutek wyładowania elektrycznego. To model zapalniczki, który z pewnością warto mieć w domu.

Jeśli chodzi o wygląd zapalniczek, to na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli, które przyciągają uwagę już na pierwszy rzut oka. Zapalniczki z grawerem, drewniane, o niebanalnym wyglądzie – z pewnością mogą stanowić miły prezent dla kolekcjonerów.

Palacz papierosów z pewnością ucieszy się z zapalniczki z grawerem, która będzie przedmiotem nie tylko praktycznym, ale także może stanowić świetną pamiątkę na lata. Podsumowując, małą, poręczną zapalniczkę z pewnością warto mieć zawsze przy sobie – w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy okaże się przydatna.

Zapalniczki z grawerem znajdziesz w ofercie Grawernia.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here