Zalety i wady okien aluminiowych

Decydując się na zakup nowych okien, najczęściej wybieramy okna pcv albo drewniane. Tymczasem warto czasem wyjść poza utarte schematy i zastanowić się, czy nie lepszą opcją byłyby okna aluminiowe, które powoli stają się swego rodzaju standardem w biurowcach oraz różnych budynkach użyteczności publicznej.

Zalety okien aluminiowych

Na początek warto powiedzieć kilka słów o tym, dlaczego ten typ okien jest tak popularny ostatnimi czasy. Otóż przede wszystkim jak każdy zapewne świetnie się orientuje, aluminium to bardzo lekki i wytrzymały materiał. W związku z tym okna wykonane z aluminium charakteryzują się naprawdę wysoką trwałością i odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Dzisiaj w dobie rosnącej liczby przeróżnych anomalii pogodowych ta zaleta nabiera naprawdę nowego znaczenia.

Jednak oczywiście to nie wszystko. Warto bowiem dodać, że okna z aluminium mogą mieć wszelkie rozmiary i kształty. Dzięki temu okno może już nie być tylko elementem wpuszczającym światło do mieszkania, lecz również i doskonałym narzędziem dekoracyjnym!

Wady okien aluminiowych

Niestety jednak okna aluminiowe, jak każdy produkt, mają pewne swoje wady. Przede wszystkim należy liczyć się z tym, że za tak wysoką jakość zapłacimy odpowiednio więcej. Te okna są na pewno droższe od okien pcv czy drewnianych. To jednak jeszcze nie wszystko.

Otóż okna aluminiowe charakteryzują się nieco gorszymi parametrami termoizolacyjnymi niż okna pcv. Bardzo trudno je także uszkodzić, niemniej jednak jeśli jakimś cudem to się uda, konieczna jest wymiana fragmentu, bądź nawet całej ramy okna. Tu nie da się tak łatwo naprawić pojedynczego uszkodzenia. Warto jeszcze dodać, choć jest to w zasadzie szczegół, że zimą elementy metalowe okna są naprawdę chłodne.

Jak wybrać okna z aluminium?

Niemniej jednak okna wykonane z tego materiału ze względu na wytrzymałość, różnobarwność oraz możliwość aranżacji w wielu stylizacjach są naprawdę popularne. I niestety, tak jak z prawie każdym popularnym produktem, pojawiają się tu firmy, które produkują niekoniecznie najlepszej jakości okna. Jak zatem wybrać naprawdę dobrą firmę?

Przede wszystkim trzeba znaleźć firmę, która ma pozytywne komentarze oraz opinie, a także która posiada stosowne certyfikaty. Warto także umówić się z przedstawicielem firmy, który ocenia, jakie okna można u nas zainstalować. Przy okazji i rozmowie dowiemy się, jak wygląda stosunek firmy do klientów, jak szybka jest realizacja i czy możemy liczyć na fachową pomoc i wiedzę. Oczywiście warto unikać podejrzanie niskich i wysokich cen.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here