Prawnik - nie tylko w sądzie

Setki albo tysiące spraw, z którymi codziennie mierzą się sądy w naszym kraju. Znakomita większość z nich to nie są sprawy kryminalne, ale na przykład sąsiedzkie spory czy podziały małżeńskich majątków. Czy w takim wypadku pomoc prawna jest także potrzebna? Jak najbardziej tak.

Kancelaria prawna Katowice

Na przykładzie Katowic, ale także i każdego większego miasta w Polsce można łatwo zauważyć, jak duży odsetek spraw sądowych to sprawy rozwodowe albo kłótnie sąsiedzkie bądź rodzinne. Mimo tego profesjonalna pomoc prawnicza jest w takich wypadkach jak najbardziej wskazana, ponieważ obrona na własną rękę może skończyć się nie po naszej myśli.

Kancelaria prawna Katowice ma za zadanie reprezentować swojego klienta w sądzie. Nie oznacza to oczywiście, że nasza obecność nie jest wymagana podczas rozprawy, jednakże w tym czasie prawnik albo adwokat będzie z pewnością obecny obok nas. Ma to swoje niezaprzeczalne plusy, ponieważ w odpowiednich momentach może on zareagować, co na przykład uchroni nas przed nieprzyjemnymi pytaniami albo insynuacjami.

Nie tylko sąd

Należy jednak pamiętać, że z pomocy kancelarii prawnej Katowice możemy skorzystać nie tylko w przypadku rozpraw sądowych, ale także konsultować się z prawnikami bez ich wynajmowania. Niektóre sprawy nie wymagają sądowych rozpraw i konsultacja prawna może rozwiązać większość z trapiących nas problemów.

Niezrozumiała umowa, przygotowywanie intercyzy albo podziału majątku, spadek czy wiele innych kwestii może wymagać spotkania z prawnikiem. Nie warto się przed tym wzbraniać, ponieważ prawnicza konsultacja może naświetlić i rozwiązać niektóre z problemów i sprawić, że widmo rozprawy sądowej nie będzie nam już dłużej zagrażało.

Konsultacja internetowa albo w placówce

Niektóre z kancelarii prawnych oferują konsultację on-line. O ile ten sposób jest dobry w przypadku niemożności spotkania się w cztery oczy (na przykład z powodu dzielącej nas odległości) to jednak czasami lepiej spotkać się z prawnikiem w kancelarii. Wiele kwestii może zostać rozwiązanych na miejscu, co z pewnością przyczyni się do szybszego rozwiązania problemu.

Oczywiście, warto naświetlić problem wcześniej, na przykład poprzez wysłanie e-maila albo w czasie rozmowy telefonicznej, tak żeby prawnik miał szansę przygotować odpowiednie papiery albo sprawdzić najnowsze rozporządzenia lub uchwały, Pamiętajmy, że prawo często się zmienia i nawet jeżeli posiadamy jakąś wiedzę na dany temat, to warto zaktualizować ją podczas spotkania z profesjonalistą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here