Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Lubimy prześcieradła z gumką. Są praktyczne, dzięki gumkom nie zwijają się z materaca i pozostają na swoim miejscu nawet przy największym, nocnym wiercipięcie. Jednak często zdarza się, że to jak złożyć prześcieradło z gumką, sprawia nam największy problem w ich użytkowaniu.

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Prześcieradło z gumką można oczywiście zwinąć w kulkę i upchnąć w szafie, w którym trzymamy pościel. Wiele osób nie wiedząc, jak złożyć prześcieradło z gumką, wybiera ten sposób i nie przejmuje się ani zagnieceniami, ani tym, że takie prześcieradło zajmuje w szafie dużo miejsca. Jeśli jednak, nie dysponujemy dużą szafą i bałagan w niej może nas kłuć w oczy, możemy podjąć próbę złożenia prześcieradła niczym Perfekcyjna Pani Domu. Przede wszystkim prześcieradło należy wyprasować. Dla niektórych prasowanie pościeli jest zbędnym wysiłkiem, jednak pościel wyprasowana składa się zupełnie inaczej, niż ta wymięta po suszeniu. Niektórzy twierdzą również, że sen w wyprasowanej pościeli jest o wiele bardziej komfortowy. Kiedy już uporamy się z wyprasowaniem prześcieradła, możemy zacząć składać prześcieradło. Trudność tego zadania jest zdeterminowana przede wszystkim przez wielkość prześcieradła.

Duże prześcieradła, powyżej 160 cm szerokości, najlepiej składać w parze

Duże prześcieradła, powyżej 160 cm szerokości, najlepiej składać w parzeJednak nie jest niemożliwe, złożenie takiego prześcieradła w pojedynkę! Ustalamy, które boki prześcieradła są dłuższe i łączymy ze sobą te dwa rogi, składając prześcieradło na pół. Teraz, te rogi, które są złożone ze sobą, zawijamy jeden w drugi, tak by zamiast dwóch rogów prześcieradła, powstał jeden. Czynność powtarzamy, czyli znów wybieramy dłuższy bok i zawijamy róg prześcieradła w róg. Powinniśmy mieć teraz przed sobą prostokąt z zawiniętymi po jednej stronie czterema rogami prześcieradła. Teraz staramy się włożyć ten prostokąt pod jedną warstwę złożonego prześcieradła i złożyć jeszcze raz na pół. Jeśli prześcieradło jest duże, czynność możemy powtórzyć jeszcze raz, aż do uzyskania zadowalającej nas wielkości. W ten sposób uzyskujemy złożone prześcieradło, które możemy jeszcze przeprasować żelazkiem, żeby je troszkę ugnieść pod wpływem wysokiej temperatury. I tym sposobem mamy złożone prześcieradło.

Składanie prześcieradła z gumką nie jest trudne. Najważniejsze, by się nie poddawać, przy kilku pierwszych próbach. Praktyka czyni mistrza i co najważniejsze, sami w trakcie składania prześcieradła możemy wypracować swój, własny sposób na złożenie niesfornego prześcieradła.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here