Jak wybrać odpowiednią kołdrę

Jak dobrze się wysypiać? Aby ułatwić sobie zasypianie i zapewnić sobie spokojny sen, trzeba zadbać o wieczorną rutynę, ale i o komfort sypialni. Ważną rolę odgrywa nie tylko samo łóżko, a przede wszystkim jakość materaca, ale też pościel. Jakie kryteria powinna spełniać dobrej jakości kołdra? Czym się kierować przy wyborze nakrycia do spania?

Co wpływa na komfort snu?

Sen pełni w życiu człowieka bardzo ważną rolę – jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Dbanie o jego jakość to jeden z podstawowych elementów profilaktyki prozdrowotnej. W czasie snu mózg porządkuje informacje, ciało się regeneruje, regulowana jest praca hormonów, buduje się odporność.Na komfort nocnego wypoczynku wpływa wiele czynników. Chcąc dobrze się wysypiać, trzeba zadbać o zdrowy tryb życia: dietę, aktywność fizyczną, samopoczucie. Niezwykle ważne są także wieczorne, wyciszające rytuały – im więcej stresu, tym trudniej zasnąć i tym częstsze są nocne pobudki. Ogromny wpływ na sen ma także wyposażenie sypialni: zwłaszcza jakość materaca, rodzaj poduszki oraz typ nakrycia.

Jaka kołdra sprawdzi się najlepiej?

Urządzając sypialnię, większość osób pamięta o solidnym materacu czy doborze poduszki, która pozwoli przyjąć wygodną, ergonomiczną pozycję do snu. Niewielu zdaje sobie jednak sprawę, że równie ważne jest nakrycie – jeśli będzie nieprzyjemne w dotyku albo nie zapewni odpowiedniego komfortu termicznego, z pewnością wywoła zaburzenia snu.Przeglądając oferowane przez sklepy kołdry, trzeba zwracać uwagę na wiele kwestii. Nakrycie powinno być lekkie, ale odpowiednio ciepłe. Najlepiej, by było wykonane z oddychającej tkaniny, która nie spowoduje przegrzewania się. Plusem kołder syntetycznych będzie możliwość wyprania w prace – to ważne zwłaszcza dla alergików.

Gdzie szukać dobrej jakości kołdry do sypialni?

Kołdry sypialniane oferuje wiele sklepów z wyposażeniem do domów i mieszkań. Największą i najciekawszą ofertą mogą pochwalić się sklepy skupiające się na tekstyliach do sypialni.Bardzo duży wybór kołder można znaleźć również w sklepach internetowych. Tam najłatwiej o różne rozmiary czy o kołdry z mniej popularnych, a komfortowych tkanin, jak np. oddychający, lekki bambus. Najważniejsze jednak, by kołdra była wykonana z troską jakość – wtedy zapewni komfort i sprawi, że sen będzie spokojny i przyniesie wymarzony odpoczynek.

Kołdry znajdziesz w ofercie Vege Home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here