Jak schudnąć w 2 tygodnie?

Chudnięcie w danym okresie czasu wymaga od nas bardzo restrykcyjnej diety i wzmożonej aktywności fizycznej. Odchudzanie to liczenie kilo kalorii i spalanie ich.

Jak schudnąć w 2 tygodnie?

Jest to możliwe. W 2 tygodnie można schudnąć nawet do 5 kilogramów. Jednak musimy się tutaj liczyć, że prawie nieunikniony jest potem efekt jojo. Ponieważ w tym czasie jak przez te dwa tygodnie będziemy się odchudzać będziemy jeść w taki sposób i trenować tyle, że nie będzie możliwe kontynuowanie tego przez dużo dłuższy czas.

Wydłużenie czasu postu

Dla normalnego człowieka czas postu to od kolacji do śniadania, średnio 8-9 godzin. Odchudzając się, musimy ten czas możliwe mocno wydłużyć, czyli rano wypić kawę(kawa mocno hamuje głód) i zjeść posiłek później.

Jedzenie warzyw

Jedzenie warzywNa czas takiego odchudzania na naszym talerzu powinny znajdywać się głównie warzywa. Warto doprawiać je sobie, aby nie były zbyt mdłe, wiele ludzi o tym zapomina i szybko rezygnują z jedzenia warzyw.

Odrzucenie słodkich napojów, cukru, słodyczy i tłustych potraw

1 gram tłuszczu i węglowodanów mają 9kcal. Jedna łyżeczka cukru to około 12kcal. Tyle kalorii spalamy robiąc około 400 kroków, jest to bardzo dużo, więc jeżeli zależy nam na tym aby schudnąć musimy to wszystko odstawić.

Sport

Wiele kobiet myśli, że wszystko zależy od jedzenie, to nie prawda. Musimy spalać naszą tankę tłuszczową, która się nagromadziła na naszym ciele. Nie musi to być ciężkie bieganie czy inne bardzo wydolnościowe sporty. Mogą to być długie spacery, na przykład z psem, jazda na rowerze czy tabata.

U kobiet dochodzi też spawa z cyklem menstruacyjnym, niestety poziom wody w organizmie kobiety w zależności od stopnia cyklu waha się nawet o 4kg. Warto mieć na to poprawkę i nie patrzeć tylko na liczbę na wadze, ale również na to jak wyglądamy w lustrze i czy mieścimy się w nasze ulubione spodnie.

Szybkie odchudzanie a zdrowie

Oczywiście odchudzanie tego typu nie jest zdrowe dla naszego organizmu. Powinno odbywać się to w spokojnym tempie. Organizm podczas tak ogromnej zmiany żywieniowej przeżywa wielki szok, nie do końca możemy być pewni jak zareaguje. Może być też tak, że w momencie, kiedy poczuje, że dostarczacie dużo mniej pożywienia, zacznie się bronić i przez te pierwsze dwa tygodnie na których wam zależy nie spadnie ani 1 kilogram, bo z całego jedzenia, które spożyjecie będzie robił zapas, bo wyczuje, że zbliżają się „ciężkie czasy”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here