noże kuchenne
fot. pixabay.com

Każda kuchnia potrzebuje zestawu porządnych noży, za pomocą tych noży będziemy mogli szybko i łatwo pokroić, pokroić i obierać wszelkiego rodzaju potrawy. Aby jednak narzędzia spełniały wszystkie nasze wymagania, muszą być starannie dobrane. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania: Jaki nóż kuchenny wybrać?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybierac-noze-kuchenne/

Rodzaje noży

Istnieje wiele rodzajów noży, ale warto mieć osobisty zestaw zawierający kilka podstawowych produktów. Oto najważniejsze z nich:

Nóż szefa kuchni – charakteryzuje się dużym ostrzem, którego długość często przekracza 20 centymetrów. Ponadto jest stosunkowo szeroki, ponieważ służy do wykonywania najbardziej podstawowych czynności, takich jak chodzenie. B. krojenie mięsa, warzyw, owoców, ale także siekanie, krojenie lub mielenie.

Nóż do obierania – absolutne przeciwieństwo noża szefa kuchni. Charakteryzuje się niewielkim rozmiarem ostrza, który często nie przekracza 5-7 centymetrów. Dodatkowo końcówka jest lekko zakrzywiona, co ułatwia obieranie warzyw i owoców. Służy również do precyzyjnych i dekoracyjnych cięć.

Nóż do chleba – posiada długie (ok. 20 cm), wąskie ostrze ząbkowane. Dzięki temu świetnie dogaduje się ze świeżym i czerstwym pieczywem, bułeczkami i rogalikami.

Specjalne noże

Nóż do filetów – specjalne ostrze służące do oddzielania mięsa od kości i usuwania filetu. Jest bardzo wąska, a jej długość oscyluje w granicach 15 cm. Podpowiedź jest ostra.

Uniwersalny nóż o budowie zbliżonej do noża szefa kuchni. Jest jednak nieco węższy i krótszy (zwykle ostrze jest krótsze niż 20 cm). Służy do wielu czynności, w tym do krojenia mięsa, warzyw i owoców.

Nóż do sera – Otwór w ostrzu zapobiega przywieraniu kawałków sera do sera. Zwykle ma goździki, co znacznie ułatwia krojenie sera. Jego końcówka jest często oddzielona.

Przeczytaj też: http://www.cyber-fly.pl/wybierz-odpowiednia-patelnie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here