mieszkanie

Nasze życie prędzej czy później może potoczyć się tak, że będziemy zmuszeni do sprzedaży mieszkania. Szukamy wtedy klientów lub na własną rękę lub zwracamy się o pomoc do biura nieruchomości. Do wyboru mamy jednak trzecie wyjście, czyli skorzystanie z usług spółdzielni mieszkaniowej. Dzisiaj przedstawimy dlaczego, warto jest sprzedać mieszkanie przy współpracy właśnie z taką spółdzielnią. Jesteście ciekawi? 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/sprzedaz-mieszkania-w-spoldzielni-czy-to-sie-oplaca/ 

Jak spółdzielnia mieszkaniowa pomaga sprzedać mieszkanie? 

Sporo osób zwraca się do spółdzielni mieszkaniowej w przypadku zakupu mieszkania. Kontaktujemy się wówczas z jej zarządem. Z takiego kontaktu korzystamy również przy załatwianiu spraw bieżących, takich jak opłaty czy wynajem. Spółdzielnie mieszkaniowe mogą być kojarzone więc z zamieszkiwaniem w danym lokalu, a nie zaś z jego sprzedażą. Chcąc sprzedać mieszkanie należące do wspólnoty mieszkaniowej, rzadko bierzemy pod uwagę spółdzielnie. Klientów poszukujemy na własną rękę, zamieszczając ogłoszenie w internecie lub korzystając z komercyjnych biur nieruchomości. Oba te rozwiązania posiadają swoje wady,  jak i zalety. 

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze sprzedaży mieszkania przy pomocy spółdzielni mieszkaniowej. Lokal pozostaje wówczas w lokalnych rękach, zaś spółdzielnia zajmuje się wszystkimi formalnościami. Spółdzielnie mieszkaniowe posiadają własne biura obrotu nieruchomościami. 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy spółdzielni mieszkaniowej? 

Członkowie spółdzielni nie są obciążeni dużą prowizją. To pierwszy powód, dla którego warto jest skorzystać z ich usług. Taka prowizja wynosi zazwyczaj 1%, podczas gdy osoba spoza spółdzielni Musi liczyć się z obciążeniem prowizję od sprzedaży mieszkania sięgające nawet 2%. Co więcej pracownicy spółdzielczego biura nieruchomości posiadają nie tylko szerokie doświadczenie, ale też rozeznanie na rynku mieszkaniowym na terenie danego osiedla, które wchodzi w skład spółdzielni. Umożliwia im to w bardzo szybki sposób znalezienie klientów dla nowego mieszkania. Wszystko co należy zrobić, to zgłosić się do biura, a pracownik poprowadzi nas przez cały proces. 

Zobacz też: http://www.cyber-fly.pl/uczucia-wykorzystywane-sa-reklamie-biznesie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here