włosy

Każda kobieta wręcz marzy o pięknych, długich i lśniących włosach. Stan naszych włosów wpływ ma bardzo dużo czynników. Zaczynając od diety, genetyki, suszenia, farbowania oraz używania kosmetyków. Pielęgnacja włosów jest procesem składającym się z wielu etapów. Od mycia, po odżywianie wewnętrzne i zewnętrzne, przez regeneracja i tym podobne. W dzisiejszym artykule przedstawiamy porady specjalistów, które ułatwią nam właściwą pielęgnację włosów. Stosując się do takich zasad możesz osiągnąć piękne, zdrowe i lśniące włosy, jak z reklamy. 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/pielegnacja-wlosow-zlote-zasady/ 

Jak odpowiednio myć włosy? 

Mycie włosów to najczęstsza czynność, która wykonywana jest, jeżeli chodzi o ich pielęgnacja. Zależności od naszych preferencji, charakter pracy przystanek jakości włosów czy ich stanu, możemy myć je codziennie lub co parę dni. Jeżeli włosy posiadają skłonność do przetłuszczania się, dobrze jest myć je codziennie, żeby usunąć nadmiar sebum i nadać im ładny i świeży wygląd. Kiedy Nie mamy takiego problemu, eksperci zalecają mycie włosów co kilka dni – max 3 razy w tygodniu. 

Właściwe odżywianie włosów 

Dobra odżywka to klucz do właściwej pielęgnacji włosów. Jej wybór zależy od rodzaju włosów oraz ich struktury. W przypadku grubych i kręconych włosów należy wybrać silnie nawilżające odżywkę lub maskę. Do takich włosów nie nadają się odżywki szybkie (np. 3 minutowe). Odżywka do takich włosów musi być zastosowana odpowiednia długo, żeby dobrze wpłynęła się do wewnątrz włosa. Do włosów kręconych warto używać odżywek ułatwiających rozczesywanie. Bardzo dobrze na włosy działają odżywki termiczne, które rozgrzewają włosy. Jeżeli myślisz nad tym, jaki rodzaj odżywki jest dla ciebie odpowiedni, wybierz tą bez spłukiwania. Są one znacznie lepsze dla wszystkich rodzajów włosów. 

Odpowiednia ochrona włosów 

Włosy mogą ulec uszkodzeniu oraz przesuszeniu. Wynika to przede wszystkim ze stosowania lokówek, prostownicy suszarki. Jeżeli używasz tych urządzeń często, powinieneś pamiętać o kilku ważnych zasadach. Kiedy suszyć włosy, zawsze nakładaj ma suszarkę osłonę termiczną. Susz je od góry, niż od dołu, żeby zapobiegać rozdwajaniu się końcówek. Staraj się jak najdłużej suszyć je naturalnie, bez suszarki. Staraj się stosować suszarkę tuż przed samym wyjściem z domu, aby jak najdłużej móc uniknąć suszenia. Ciągłego prostowania i kręcenia włosów. Wysokie temperatury niekorzystnie działają na stan naszych włosów. 

Zobacz też: http://www.cyber-fly.pl/myc-wlosy-metoda-omo/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here