autobus

Jeżeli rozmyślam my nad podjęciem pracy jako kierowca autobusu, to z pewnością zastanawiamy się jak Wyglądają realia osoby pracującej na takim stanowisku. Tym razem jednak opowiemy ci, gdzie lepiej jest szukać zatrudnienia w takiej branży. Gdzie najlepiej pracować jako kierowca autobusu na etacie oraz czy założenie swojej działalności gospodarczej jest tobą opcją na biznes? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kierowca-autobusu-etat-czy-wlasna-firma/

Gdzie możesz szukać zatrudnienia jako kierowca autobusu? 

Jako kierowca autobusu głównymi miejscami pracy w których będziesz pracować będą sfery publiczne, ale również prywatne firmy przewozowe. Każde większe miasto organizuje w ramach swojego budżetu możliwość korzystania z komunikacji miejskiej. Taki kierowca będzie kursował jedynie podanym mieście, a w niektórych przypadkach po jego obrzeżach. Jeżeli chodzi o rynek przewozu osób między miejscowościami, istnieje bardzo liczna konkurencja. Od wielu lat pasażerowie nie są skazani wyłącznie na usługi oddział PKS, ale również na wielu prywatnych przewoźników.

Praca dla kierowcy autobusu na etacie

Najczęściej jeżeli chodzi o kierowcę autobusu zazwyczaj możemy spotkać się z zatrudnieniem na umowę o pracę. Zachowujemy wówczas pełnią praw emerytalnych oraz ubezpieczeniowych tak jak w przypadku zwykłego pracownika etatowego. Jest jednak kilka różnic. Naszym miejscem pracy jest autobus oraz ciągły ruch. Jako kierowca autobusu pracujemy w bardzo różnych godzinach oraz wszystkich warunkach atmosferycznych. Często zdarza się, że będziemy pracować w dni ustawowo wolne od pracy, czy w święta.

Kierowca autobusu – własna firma przewozowa

Jeżeli posiadamy główny element w postaci autobusu, możemy wówczas pomyśleć nad założeniem własnej działalności gospodarczej. Posiadając firmę przewozową osób możemy prowadzić wymienione wcześniej aktywności Jako przedsiębiorca. Zyski idą wówczas do naszej kieszeni, z pominięciem podatków oraz wypłat dla pracowników czy zakupu paliwa. Istnieją jednak wymogi dotyczące typu działalności gospodarczej. Jest ona uregulowana oraz wymaga otrzymania wszystkich potrzebnych pozwoleń. Dodatkowo wymagany jest to, aby przynajmniej jedna osoba w firmie posiadała uprawnienia do przewozu osób. Nie możesz być osobą karalnym, ani pozbawioną praw publicznych. Dodatkowo musisz posiadać stałą oraz nie fikcyjną siedzibę. Do wyboru założenia firmy masz kilka możliwości. Jedną z nich jest założenie firmy w postaci jednoosobowej działalności gospodarczej lub założenie firmy jako spółki cywilnej.

Zobacz też: http://www.cyber-fly.pl/wyglada-praca-kierowcy-autobusu/

[Głosów:7    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here