Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu zegarka w sportowym stylu

Zegarki mają różne odsłony: bardziej eleganckie, bardziej codzienne, sportowe. Wybór typu powinien być podyktowany stylem życia i upodobaniami. Wielu z nas wybiera te bardziej sportowe, przeznaczone dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Dowiedz się, czym się kierować przy wyborze tego rodzaju sprzętu.

Estetyka i styl zegarka

W przypadku zegarków sportowych nadal liczy się estetyka i styl wykonania, nie tylko jeśli chodzi o te bardziej eleganckie modele. Przed zakupem warto rozważyć najróżniejsze czynniki – od elementów takich jak rodzaj materiału aż do wielkości i rodzaju koperty.

Bardzo wiele zegarków w sportowym stylu ma wskaźniki elektroniczne, wyświetlające godzinę i inne dane. Są one bardzo nowoczesne, jednak nie oznacza to, że nie możesz zdecydować się na zegarek analogowy. Będzie on bardziej elegancki i odpowiedni także do stylizacji casualowych. Warto zwrócić uwagę także na to, że zegarki sportowe z materiałów sztucznych często są dostępne w wielu różnych kolorach. To pozwala na dobranie zegarka uniwersalnego, idealnie dopasowanego do naszych upodobań i stylu. To właśnie jedna z największych zalet najbardziej znanej linii zegarków Casio G-Shock, do której należy wiele rozmaitych modeli.

Rodzaj zastosowanego mechanizmu

Miłośnicy zegarków z pewnością wiedzą, że tym, co ma w tym przypadku największe znaczenie, jest rodzaj zastosowanego mechanizmu. To bardzo istotne, ponieważ od niego bezpośrednio zależy jakość zegarka. Najczęściej można spotkać zegarki z mechanizmem kwarcowym, które muszą być dodatkowo zasilane bateriami.

W sklepach nadal pojawiają się zegarki mechaniczne, ale nie dotyczy to raczej tych w sportowym stylu. Za to automatyczne lub wymagające ładowania prądem elektrycznym są jak najbardziej popularne i świetnie się sprawdzają.

Rodzaj koperty

Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj wybranej koperty. Znaczenie ma zarówno jej kształt, wielkość, jak i wykończenie. Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, czy zegarek ma być analogowy, czy elektroniczny. Po drugie istotna jest wielkość koperty i znajdujące się na niej informacje.

Bardzo wiele zegarków sportowych, jak na przykład Casio G-Shock, wskazuje dodatkowe dane, takie jak temperatura, ciśnienie czy inne tego rodzaju informacje. Warto sprawdzić, w jaki sposób są wyświetlane i czy wszystkie wskaźniki są czytelne.

Ważny jest także rodzaj zastosowanego szkła. Czasami „szkiełko” jest wykonane po prostu z plastiku, ale nie jest to ani dobre, ani trwałe rozwiązanie. Częściej mamy do czynienia ze szkłem mineralnym świetnej jakości, które lepiej chroni mechanizm zegarka, innym razem ze szkłem szafirowym. Do zegarków sportowych jednak bardzo rzadko stosuje się szkło z naturalnych szafirów.

Dodatkowe funkcje zegarków sportowych

Nie tylko w smartwatchach stosuje się dodatkowe funkcje, które mogą zwiększać przydatność i zastosowanie zegarków. Standardowe sportowe modele także mają dodatkowe opcje. Oczywiście powinny być wodoodporne – miłośnicy sportu nie będą musieli ściągać ich przed zanurkowaniem. Powinny być także odporne na wstrząsy czy upadek – w czasie intensywnej aktywności może się to przecież zdarzyć.

Zegarki sportowe mogą wskazywać również inne dane. Dla przykładu: Casio G-Shock jest wyposażony w termometr i barometr, timer, stoper, kompas czy wysokościomierz. Możesz także znaleźć modele wyposażone we wskaźniki spalonych kalorii czy krokomierze. Wszystko jest zależne od tego, czego tak naprawdę potrzebujesz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here