zapalenie pęcherza moczowego w ciąży

Zapalenie pęcherza w ciąży, jednak także kolejne stany zapalne układu moczowego są niestety powszechnymi przypadłościami kobiet ciężarnych. Zwłaszcza zapalenie pęcherza w ciąży jest w trzecim trymestrze. Ma to typową choroba, natomiast ponieważ jest wywołana bakteryjnym stanem zapalnym nie można jej ignorować. Są nasze sposoby na zapalenie pęcherza w ciąży, natomiast przy ciężkim stanie zapalnym należy dobrać się do zarządzającego ciążą ginekologa.

Zapalenie pęcherza w ciąży – objawy

Do objawów, które pokazują stan zapalny pęcherza w ciąży czy inną przypadłość związaną z systemem moczowym przynależą:
•W badaniach moczu pojawia się mała ilość ropy lub krwi.
•Stan zapalny skutkuje znacznym naciskaniem na mocz.
•Wydalanie moczu w bardzo małych ilościach, pomimo, że kobieta czuje silną potrzeby.
•Może pojawić się duża gorączka, którą powoduje dolegliwość.
•Pojawia się palenie i ucisk przy wydalaniu moczu.
•Przy stanie zapalnym pęcherza może być też dokuczający nacisk w cewce moczowej.
W takich przypadkach zapalenie pęcherza w ciąży że być bezobjawowe. Stan zapalny może zostać zdiagnozowany przy tradycyjnym badaniu moczu, w jakim zostaną znalezione bakterie. Żaden stan zapalny układu moczowego nie powinien być lekceważony, ponieważ bakterie, które go wywołują potrafią szkodzić zdrowiu, oraz chociażby życiu płodu. Zapalenie pęcherza w ciąży że być szczególnie szkodliwe przed porodem. Zatem chociażby najdrobniejsze problemy z wydalaniem moczu należy zgłosić lekarzowi prowadzącemu.

objawy zapalenia pęcherza w czasie ciąży

Zapalenie pęcherza w ciąży – leczenie

1. Wypijaj ok. 2 litrów płynów dziennie. Sprzyja to oczyszczaniu pęcherza i cewki moczowej, minimalizując niebezpieczeństwo osadzania się tam bakterii. Pij niegazowaną wodę mineralną lub napoje rozcieńczone wodą – najlepiej z żurawiny, aronii czy czarnej porzeczki, bo dzięki wielkiej liczby witaminy C powstrzymują mnożenie się bakterii. Unikaj kawy i czarnej herbaty, bo podrażniają pęcherz.
2. Nie dostarczaj do wystudzenia newralgicznych okolic. Zimno sprzyja zakażeniom, to w zimniejsze letnie dni nie ubieraj się za lekko (okolice nerek nie potrafią być odkryte), nie siadaj na chłodnych czy wilgotnych kamieniach, oraz na plaży zdecydowanie zdejmuj mokry strój kąpielowy zaraz po wyjściu z wody (musisz mieć odmienny na zmianę lub założyć wygodne ubranie, które także zabezpieczy cię przed słońcem).
3. Dbaj o higienę miejsc intymnych. Kąp się 2 razy dziennie pod gorącą wodą, w celu od początku do tyłu, aby nie przenosić bakterii z odbytu do cewki moczowej. Pamiętaj jednakże, iż zbytnia higiena i nie jest wystarczająca – można w tenże sposób uszkodzić florę fizjologiczną, jaka jest dobrą obroną przed dolegliwościami. Nie wprowadzaj do kąpania się szarych mydeł toaletowych, nie stosuj dezodorantów intymnych ani perfumowanych wkładek.
4. Nie miej obcisłej bielizny, unikaj spodni i legginsów z włókien syntetycznych. Wywołują one pocenie się miejsc intymnych, oraz to także zwiększa się niebezpieczeństwo chorób układu moczowego. -Nie krępuj wydalania moczu. Gdy długo zalega on w drogach moczowych, znajdujące się w nim bakterie mają dobre powody do mnożenia się.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here