kamica nerkowa

Kamica nerkowa to całkowicie pospolite zaburzenie, które niejednokrotnie występuje u kobiet w przedziale wiekowym 20 – 40 lat. Na temat częstotliwości jego powstawania przeprowadzono analizowania oraz jak wyglądają ich wyniki, z kamicą nerkową może borykać się co najmniej 10% światowego społeczeństwa.

Etiologie kamicy nerkowej

Kamicę nerkową zaliczamy do chorób urologicznych. Wskutek jej nastąpienia, dochodzi do wytwarzania się złogów w ciągu moczowym. Niejednokrotnie są w formie kryształków, powszechnie określanych kamieniami nerkowymi. Choć złożone potrafią być z innych substancji chemicznych, to u przeważającej liczby osób pochodzą ze szczawianów czy fosforanu wapnia.
Elementów, które potrafią mieć nacisk na wzrost kamieni nerkowych, jest mnóstwo. Do podstawowych etiologii z pewnością możemy zakwalifikować:
• wiek,
• płeć,
• za duża masa ciała,
• niewłaściwą dietę,
• stosowanie za niewielkiej liczby płynów,
• picie wody wysokomineralizowanej,
• ciepły klimat,
• występowanie innych chorób – chociażby nadczynność przytarczyc
• przebyte operacje,
• stosowanie za wielkiej liczby witamin – pomiędzy innymi witaminy C oraz D.

kamica nerkowa - jak powstaje

Które są niejednokrotnie występujące objawy kamicy nerkowej?

Nie każdy wie, iż kamica nerkowa przez mnóstwo lat że nie dawać żadnych objawów. Co to raczej znaczy? Niestety, jednak cierpiący chociażby nie wiedzą, iż dopadło ich to niezbyt przyjemne zaburzenie. Po czym poznać, iż należy do grupy obarczonej kamicą nerkową? Do niejednokrotnie występujących objawów kwalifikuje się boleści pojawiające się w obrębie lędźwiowym czy brzuchu. Doświadczanemu przez pacjenta bólowi potrafią także współtowarzyszyć mdłości czy wymioty. Innymi występującymi objawami kamicy nerkowej potrafią być: ucisk podczas wydalania moczu, potrzebę częstego wydalania moczu, jak i odczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza.

Odpowiednia dieta pomoże w grze z kamicą nerkową

Ważnych sposobów na leczenie kamicy nerkowej jest parę. Zakwalifikować do nich można na przykład leczenie farmakologiczne, które opiera się na zażywaniu preparatów rozkurczowych oraz znieczulających. Jak ta kuracja okaże się nieskuteczna, to wówczas stosuje się leczenie chirurgiczne. Każda osoba walcząca z kamicą nerkową może efektywnie wesprzeć leczenie. Zastanawiacie się jak? Chociażby przez prawidłową dietę. W diecie tejże nie winno także zabraknąć właściwego nawodnienia organizmu, ponieważ w tenże zabieg można doprowadzić do rozpadu kamieni nerkowych. W tym celu niezbędne jest stosowanie blisko 2-2,5 litra płynów na dzień. Pamiętajmy też o tym, iż wymaga to być woda filtrowana, ponieważ tylko taka powodzeniem rozpuszcza kamienie nerkowe. Co więcej, wodę należy pić w małych dawkach w swoich odstępach czasowych przez całą dzień. Należy przy tym zupełnie zrezygnować z picia soku grejpfrutowego, bo jego spożycie może skutkować postępem dolegliwości. Z pewnością zmianie winien ulec codzienny jadłospis. Przede każdym z kuracji warto usunąć takie efekty jak: sól, mięso, ryby (w tym śledzie, sardynki oraz szproty), czekoladę, truskawki, kawę, herbatę, orzechy, soczewice, groch oraz grzyby. Także winno się zupełnie zrezygnować ze alkoholu oraz ograniczyć jedzenie artykułów mlecznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here