Mezoterapia skóry dłoni

Bardzo często to właśnie skóra na dłoniach najszybciej się starzeje i przestaje dobrze wyglądać. Narażona jest na choroby skóry dłoni, o ile niewłaściwie się ją pielęgnuje – aby o to zadbać, warto od czasu do czasu poddać ją zabiegowi mezoterapii. To doskonały ratunek dla źle prezentującej się skóry.

Mezoterapia skóry dłoni – ogólny opis

Zabieg mezoterapii zawsze wygląda tak samo, niezależnie od miejsca, na którym się go stosuje. Specjalną igłą wprowadza się pod skórę wybrane wcześniej preparaty. Składają się one z pewnych substancji odżywczych, które wnikają w głębokie warstwy naskórka i dzięki temu odżywiają go od wewnątrz, poprawiając jego zewnętrzny wygląd.

Mezoterapia skóry dłoni jest dość popularnym zabiegiem kosmetycznym, ponieważ to metoda nieinwazyjna, niewymagająca użycia skalpela czy wykonania poważniejszej operacji. Mimo wszystko jej efektywność jest fantastyczna – poddane jej dłonie od razu stają się miękkie, delikatne i świetnie odżywione.

Efekty mezoterapii

Mezoterapia może być świetnym lekarstwem na różnego typu choroby skóry dłoni. Wprowadzane pod naskórek substancje odżywcze doskonale go regenerują, odżywiają i pobudzają do odnowy. Substancje wykorzystywane podczas mezoterapii dobiera się z uwzględnieniem potrzeb samego pacjenta.

Bardzo często tuż pod skórę aplikowane są zatem mieszkanki składające się z witaminy C, retinolu bądź witaminy A. Witamina C potrafi zniszczyć wolne rodniki i zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry, a także pobudzić ją do przeprowadzania procesów regeneracyjnych. Skóra dłoni samodzielnie zaczyna się naprawiać. Najlepsze efekty widoczne są zatem dopiero po kilku tygodniach po samym zabiegu.

Czy warto zdecydować się na mezoterapię dłoni?
Osoby, które mają skłonności do różnych chorób skóry dłoni, dzięki mezoterapii obniżą swoje ryzyko zachorowania. Będą też mogły dostrzec pozytywnie zmieniającą się prezencję naskórka, która nagle zacznie być idealnie nawilżona, mocno odżywiona i po prostu gładka.

Niektórzy obawiają się mezoterapii ze względu na kojarzenie tego zabiegu z poważnymi operacjami. Nie jest on jednak w żadnym stopniu inwazyjny i zazwyczaj nie jest też bolesny. Można się mu poddać bez żadnych obaw i z całkowitym spokojem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here