krem intensywnie nawilżający

Przyczyną kłopotów z sucha skórą jest przede wszystkim nieprawidłowa budowa bariery lipidowej, czyli tak zwanego płaszcza chroniącego naskórek przed przepuszczaniem wody z głębszych warstw.

Tak naprawdę głównym zadaniem kremów nawilżających wcale nie jest dostarczenie wody do skóry. Działanie kosmetyków nawilżających polega na stworzeniu odpowiednich warunków umożliwiających zatrzymanie wody w głębszych warstwach naskórka, a także ograniczenie jej odparowywania na zewnątrz. Tak więc to właśnie naprawa bariery lipidowej to najbardziej skuteczny sposób zatrzymania wody w skórze.

Zignorowane efekty

Ignorowanie objawów suchej skóry przede wszystkim może doprowadzić do bardzo poważnych problemów pod względem dermatologicznym. Może doprowadzić do podrażnienia, infekcji i zmian alergicznych. Prawda jest, że przeróżne oznaki przesuszania się naszej skóry mogą być bardziej intensywne w czasie letnim. To właśnie wtedy nasza cera narażona jest na bardzo intensywne działanie promieni słonecznych. Cerze suchej szkodzą również między innymi: wilgoć i mróz oraz wiatr i bardzo częsta zmiana występującej temperatury. Jeśli więc posiadamy właśnie ten rodzaj cery to na pewno bardziej niż inne osoby musimy zadbać o prawidłowe nawilżenie i odżywienie. Jest ona zdecydowanie bardziej skłonna do przesuszania. Dodatkowo charakteryzuje się ona mniejszą ilością gruczołów łojowych, więc jest ona pozbawiona odpowiedniej bariery ochronnej. Dlatego tez jest ona mniej zabezpieczona przed otoczeniem, co wpływa na podatność na infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe. To właśnie krem nawilżający stał się podstawą pielęgnacji naszej suchej cery.

Odpowiednia pielęgnacja

Wybór odpowiedniego kremu nawilżającego pozwoli nam na bardzo szybkie i zarówno skuteczne zmniejszenie dolegliwości pojawiających się przy pierwszych objawach nadmiernej utraty wody ze skóry. Nawilżanie, odżywianie jak również ochrona przed środowiskiem zewnętrznym zalecana jest przede wszystkim tym osobom, które mają cerę skłonną do przesuszania.

działanie kremów intensywnie nawilżających na skórę

Najlepsze kremy

Krem nawilżający należy stosować również na okolice oczu. Tak naprawdę to wszystkie kremy mają działanie nawilżające. Większość składników zatrzymuje w skórze wilgoć, ponieważ dobrze nawilżona skóra wygląda nie tylko młodziej, ale jest również gładsza. Jeśli natomiast nasza cera jest bardzo przesuszona, powinniśmy używać kremów na bazie lipidów. Pamiętajmy także, że woda nie nawilża, a wysusza skórę. Dlatego też należy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, po każdym umyciu twarzy należy szybko osuszyć skórę chusteczką i położyć na niej krem nawilżający. Dodatkowo mogą mieć one bardzo lekkie konsystencje. Krem intensywnie nawilżający jest przede wszystkim bogatszy w składniki, natomiast niekoniecznie musi być tłusty. Zaleca się stosowanie go zimą  osobom o suchej skórze.

Co jeszcze dadzą nam te kremy?

Posiadają one bogate składniki, które znajdziemy  na etykiecie kremu. Krem do skóry atopowej powinniśmy kupić bo takie połączenie tych składników przynosi ulgę skórze wrażliwej i podrażnionej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here