Konwersja pomiędzy normami ISO/DIN/PN

Dzisiejszy wpis będzie poświęcony normom. Co można się tutaj dowiedzieć? Na przykład merytorycznych kwestii związanych z ISO/DIN/PN. Poza tym krok po kroku przeprowadzimy Was przez proces konwersji. Na pewno nie będzie to zatem – dla nikogo – czas stracony.

Czym cechują się śruby spełniające normy?

Statystyki pokazują, że coraz więcej podmiotów, z rozmaitych branż, kupuje po prostu takie właśnie konkretne akcesoria, które spełniają normy ISO/DIN/PN. Dlaczego? Nie jest to przypadkowe. Warto zauważyć, że profesjonalnie wykonane elementy złączne powstają na przykład z wysokiej jakości materiałów. To między innymi stal nierdzewna. Jest ona bardzo odporna na korozję. Cechuje się także żarowytrzymałością, eleganckim wyglądem oraz ma korzystny stosunek w aspekcie wytrzymałości do wagi itp. Śruby spełniające normy ISO/DIN/PN są również właściwie zabezpieczone przed korozją. Dodatkowo mają odpowiednie parametry biorąc pod uwagę wytrzymałość na rozciąganie oraz granicę plastyczności do wytrzymałości na rozciąganie. To ostatnie wskaźniki są natomiast określane poprzez klasę.

Co warto wiedzieć zaś konkretnie o ISO/DIN/PN? Najbardziej powszechne, stosowane bowiem na różnych kontynentach, są normy ISO. Tutaj najwięcej do powiedzenia w tym temacie ma Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Tymczasem normy DIN są – kolokwialne pisząc – obsługiwane przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Warto jeszcze wspomnieć o PN. To Polskie Normy. Warto zauważyć, że za ich rozpowszechnianie, zatwierdzanie, wycofywanie itp. odpowiada w głównej mierze Polski Komitet Normalizacyjny. Pewnym minusem jest fakt, że takie właśnie normy są stosowane wyłącznie u nas.

Konwersja pomiędzy ISO/DIN/PN – co trzeba zrobić?

Jak krok po kroku wykonać konwersję? Jest ona czasami niezbędna. Na przykład biorąc pod uwagę transakcje dokonywane pomiędzy firmami z różnych państw. Załóżmy, że chcecie kupić akcesoria sześciokątne z niepełnym gwintem. Sprzedawca informuje Was zaś jedynie o normie DIN 931. Co zrobić, aby poznać oznaczenia ustanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną i Polski Komitet Normalizacyjny? Najlepiej będzie skorzystać z wyszukiwarki na stronie internetowej stalmut.pl. Teraz są dwie drogi postępowania. Możecie na przykład wpisać nazwę produktu albo wkleić znaną normę. W tym wypadku jest to DIN 931. To tak naprawdę wystarczy, aby dowiedzieć się, jak wyglądają pozostałe oznaczenia. Są to natomiast, w tym aspekcie, ISO 4014 i PN 82101.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here