Jaka lampa do hybryd?

Hybrydowy manicure już od kilku lat cieszy się sporą popularnością wśród kobiet, detronizując tym samym tradycyjne lakiery. Sięgamy po niego nie tylko przez wzgląd na szybkość jego wykonania, lecz także z powodu jego niezawodności i długiego czasu utrzymania koloru na paznokciach. Choć początkowo najłatwiej było pójść na manicure do profesjonalnej kosmetyczki, dziś każda kobieta decyduje się na zakup własnego zestawu, by móc wykonywać zabieg w domowym zaciszu. Przed dokonaniem tej decyzji warto jednak sprawdzić kilka różnych firm, jak i zależności różniące poszczególne modele niezbędnych narzędzi, dzięki którym będziemy mogły osiągnąć interesujący nas efekt. Najważniejszą kwestią jest więc pytanie, jaka lampa do hybryd będzie najlepsza?

Jaka lampa do hybryd?

Jaka lampa do hybryd?Poszukiwania idealnej lampy warto rozpocząć od zapoznania się z dostępnymi na rynku firmami, które oferują produkty w tej konkretnej kategorii. Topowymi markami są NeoNail oraz Semilac, jednak równym zainteresowaniem cieszą się Indigo Nails czy Hi Hybrid. W internecie odnaleźć można jednak wiele innych firm, które oferują często tańsze, lecz podobne produkty. Podczas wyboru swojego sprzętu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na sprawdzone opinie innych konsumentów, gdyż to na tej podstawie możemy stwierdzić, czy dana lampa będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Jak prezentuje się więc kwestia różnorodności wśród lamp do hybryd? Czemu służą i dlaczego są niezbędne przy wykonaniu tego rodzaju manicure? Są one niezbędne w procesie utrwalania kolejnych warstw lakierów, dzięki czemu można wykonać kompletną stylizację paznokci. Nie ma też znaczenia, czy posiadamy lakiery hybrydowe, żele czy akryle — w zależności od zapotrzebowania, na rynku odnaleźć można przeróżne lampy, których światło poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Rozróżnić możemy modele LED oraz UV, których odmienność pojawia się w sile mocy, czyli czasie naświetlania. Teoretycznie nasza stylizacja mogłaby odbyć się bez udziału lampy, ale jeśli zależy nam na trwałym i perfekcyjnym wykończeniu, są one niezbędne. Przed zakupem warto zadać sobie kilka pytań, które pomogą nam w wyborze odpowiedniego sprzętu. Czy lampa potrzebna nam będzie do różnych lakierów, czy tylko do jednej, konkretnej techniki? Czy będzie ona służyła ci jako profesjonalny sprzęt w gabinecie, czy po prostu chcesz ją na użytek własny? Czy zależy ci na mocy, czy ta kwestia nie ma znaczenia? Liczy się dla ciebie design, czy wolisz coś podręcznego i mobilnego?

Jak wybrać odpowiednia lampę do hybryd?

Jak wybrać odpowiednia lampę do hybryd?Najlepszą opcją dla osób poszukujących lamp do hybryd będą te z oznaczeniem LED. Służą na długie lata, nie wymagają wymiany diody i przeważnie zużywają niewiele energii. Wśród nich odnaleźć możemy niewielkie modele, które z łatwością można zabierać ze sobą w dalekie podróże lub do rodziny czy przyjaciół, by wraz z nimi popróbować swoich sił w sztuce manicure. W lampach tych przeważnie występują timery, które najczęściej posiadają takie ustawienia czasu, jak trzydzieści, sześćdziesiąt lub dziewięćdziesiąt sekund. Działają przewodowo, więc do ich obsługi potrzebne jest gniazdko. Istnieją również wersje ze wbudowanym akumulatorem, lecz wymagają one i tak wcześniejszego naładowania sprzętu. Plusem lamp bezprzewodowych jest to, że mają wbudowane w siebie łącze USB — ładować można je więc nawet dzięki podłączeniu ich do swojego laptopa.

Tradycyjne lampy

Tradycyjne lampy, które obsługują jedynie lakiery hybrydowe, i dostępne są do użytku domowego, mają niską moc pracy, przeważnie 9W. Te o mocy 24W lub 48W utrwalają także żele, więc ich zastosowanie okazuje się bardziej przydatne. Są one często zaopatrzone w sensor ruchu, standardowy timer oraz system stopniowego nagrzewania się, dzięki któremu nie musimy obawiać się marszczenia lakieru. Wybierając idealną lampę, warto zwrócić uwagę na to, czy została ona przystosowana do wykonywania manicure stóp, co okazuje się potrzebną opcją w okresie wakacyjnym.

W przypadku lamp UV należy liczyć się z tym, że zostały one wykonane przede wszystkim dla tak zwanych żeli, których utwardzanie wygląda nieco inaczej niż lakierów hybrydowych. Często wyposażone są w timer o wyższym czasie naświetlania, a także większą moc pracy.
Co jednak jest najważniejszą informacją, potrzebną do zakupu lampy? Lakiery, jakie chcemy stosować. W sklepach konkretnych marek odnaleźć można specjalne tabele z wytycznymi dotyczącymi potrzebnego czasu naświetlania. To właśnie okazuje się kluczową kwestią, pozwalającą na odpowiedzenie na pytanie „jaka lampa będzie dla mnie najlepsza?”.

Przy zakupie lampy warto wybrać te, które mają moc w granicach 18W – 36W. Te o niższej pracy często okazują się nieskuteczne — doprowadzają do marszczenia się lakieru oraz nie wpływają dobrze na trwałość stylizacji. Są jednak idealne przez swój często niewielki, poręczny wygląd, który pozwala na zabranie ich dosłownie wszędzie.

Przed zakupem lampy zastanówmy się więc najpierw jakie są nasze potrzeby i to właśnie tym kierujmy się podczas wyboru sprzętu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here