Jak zarobić na blogu

Prowadzenie bloga stało się sposobem na życie dla wielu blogerów. Jednak, żeby zacząć zarabiać musimy zgromadzić grono czytelników. Na początku naszej przygody z blogowaniem nie powinniśmy się nastawiać na wielki zysk, ponieważ nie ma tutaj gwarancji sukcesu. Wszystko zależy od treści, które publikujemy. Pisanie na ciekawe tematy, podążanie za trendami lub poruszanie tematów tabu z pewnością przyciągnie czytelników. Jeśli mamy jakieś ciekawe pasje, to możemy się nimi dzielić na blogu.

Jak zarobić na blogu?

Do zarabiania potrzebujemy czytelników, którzy będą regularnie zaglądać na naszego bloga. Pierwszym sposobem na zarabianie jest umieszczenie na blogu reklam z AdSense. Jest to wtyczka, która będzie wyświetlać spersonalizowane reklamy czytelnikom bloga. Mogą być one w środku tekstu lub z boku strony. Z tego typu reklam możemy się utrzymać, jeśli bloga odwiedza duża liczba czytelników. Za pojedyncze wyświetlenie stawki są bardzo małe, jednak gdy uzbiera się ich kilkaset tysięcy to spokojnie możemy zarobić kilka tysięcy złotych. Reklamy są dobre dla początkujących blogerów, ponieważ pozwolą pokryć koszty związane z prowadzeniem bloga.

Jak zarobić na blogu?Kiedy osiągniemy większą liczbę czytelników możemy liczyć na współprace z markami. Średnio przyjmuje się, że potrzeba do tego około dziesięciu tysięcy osób odwiedzających bloga. Stawki za współprace na tym etapie mogą wynieść kilkaset złotych. Współpraca polega na tym, że musimy opisać jakiś produkt i polecić go naszym czytelnikom. Jeśli dodatkowo prowadzimy konto w mediach społecznościowych to zarobki mogą być większe. Początkujący blogerzy często dostają propozycje współpracy barterowej. Polega ona na tym, że dane firmy przysyłają nam różne produkty, które możemy zatrzymać w zamian za opisanie ich na blogu. Rzeczy możemy później sprzedać, co pozwoli nam na pokrycie kosztów prowadzenia bloga. Gdy przekroczymy liczbę stu tysięcy czytelników w miesiącu, to stawki za jeden post sponsorowany mogą wynosić nawet 4 tysiące złotych.

Ostatnim sposobem na zarobek jest sprzedaż własnych produktów. Dotyczy to blogerów działających już od dłuższego czasu w branży. Czytelnicy, którzy lubią twórczość danego blogera z pewnością kupią ubrania, kubki i inne gadżety z jego logiem. Na sprzedaży własnych produktów możemy zarobić najwięcej, jeśli mamy sporo czytelników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here