Jak podłączyć router?

W dzisiejszych czasach większość ludzi nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez internetu. Aby z niego skorzystać we własnym domu, potrzebne będzie utworzenie sieci domowej. W celu jej stworzenia należy podłączyć router do sieci i odpowiednio go skonfigurować. Zadanie te nie stanowi większego problemu i każdy będzie mógł mu sprostać. Jak podłączyć router, by móc cieszyć się internetem? Wystarczy przeczytać zamieszczone tu informacje. Po podłączeniu routera do prądu przy użyciu zasilacza należy go zrestartować. Następną czynnością będzie podpięcie kabla internetowego. Aby odnaleźć główne gniazdo służące podłączeniu tego przewodu, należy zwrócić uwagę na inny kolor gniazda bądź nazwą umieszczoną tuż pod nim. Najczęściej jest nią napis „WAN” bądź „DSL/ADSL”. Jeżeli do routera zostanie podłączony zasilacz wraz z przewodem internetowym, kolejnym krokiem będzie odpowiednia konfiguracja routera.

Jak podłączyć router? Konfiguracja

Jak podłączyć router?W celu dokonania konfiguracji routera należy otworzyć dowolną przeglądarkę internetową. Kolejną czynnością będzie wpisanie adresu IP routera w polu adresu. W większości przypadków jest to 192.168.1.1. Adres ten można później zmienić. Po wprowadzeniu numeru i zatwierdzeniu Enterem, na ekranie pojawi się okno logowania. Najczęściej login wraz z hasłem to „admin”. Może się okazać, że hasłem będzie nazwa firmy posiadanego routera np. tp-link czy pentagram. Po zalogowaniu najlepiej wybrać szybką konfigurację, która uprości ustawienie niezbędnych parametrów sprzętu. W przypadku głównych parametrów powinny zostać one podane przez dostawcę internetu. Warto więc skontaktować się z nim w przypadku ich braku. W jednej z widocznych zakładek należy wypełnić pole SSID (czyli nazwę sprzętu np. „RouterKowalskiego”), hasło oraz ustalić tryb zabezpieczenia. W przypadku tego ostatniego najlepszym wyborem będzie WPA2-PSK.

Gdy wszystko zostanie ustawione, należy zatwierdzić zmiany i odczekać, aż router zostanie skonfigurowany

Następnie można wpisać adres dowolnej strony internetowej w polu adresu. Jeżeli wszystko zostało poprawnie ustawione, podany adres powinien połączyć się z docelową stroną. Konfiguracja routera nie należy do trudnych zadań. Powinna zająć nie więcej niż 5 minut. W przypadku napotkania problemów można zresetować urządzenie, dzięki czemu możliwe będzie wprowadzenie danych od nowa. Pomocny okazać się może również dostawca internetu. Każda firma ma nieco inny interfejs graficzny panelu ustawień routera, więc w przypadku niejasności warto skorzystać z dołączonej instrukcji w wersji papierowej bądź elektronicznej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here