Jak odnowić meble

Mimo iż rozwój kapitalizmu sprawił, że na wyciągnięcie ręki mamy nowe produkty, coraz więcej osób zauważa, że nadmierna konsumpcja przynosi wiele złego naszej planecie. Nierzadko zdarza się więc, że zamiast wyrzucić całkiem jeszcze dobrą rzecz na śmietnik, sięga się po inne rozwiązania, jakim jest na przykład renowacja czy naprawa danego przedmiotu.

Z pewnością nie jeden z nas zastanawiał się kiedyś jak odnowić meble, zamiast kupować nowe

To zadanie wydaje się być nie lada wyzwaniem, jednak tak naprawdę nie wymaga ono zbyt wiele zachodu czy nawet zdolności. W Internecie znajdziemy masę instruktaży na temat tego jak odnowić meble. Jeśli chodzi o meble drewniane, nie ma nic prostszego, jak przemalowanie ich specjalną farbą do renowacji. Pierwszym krokiem tego jak odnowić meble, powinno być dokładne przygotowanie podłoża. Wystarczy kupić kawałek papieru ściernego i milimetr po milimetrze zetrzeć starą warstwę lakieru oraz farby z powierzchni komody czy szafy. Na pewno jest to dość czasochłonne, jednak od tego etapu zależy powodzenie kolejnych kroków. Na opakowaniach produktów do renowacji, producenci szczegółowo przedstawiają to, jak odnowić meble. Zazwyczaj, po przygotowaniu podłoża następuje etap czyszczenia.

Jak odnowić mebleWarto zadbać o to, aby powierzchnia przedmiotu została dokładnie oczyszczona z opiłków drewna, resztek farby, które pozostały na meblu po ścieraniu starych warstw. Można zrobić to szczoteczką, pędzlem albo wilgotną ściereczką. W następnej kolejności nakładamy kolejne warstwy farby. W tutorialach mówiących o tym, jak odnowić meble, wskazuje się na to, że warto wybrać najbardziej kryjąca z możliwych farbę. Jeśli ktoś decyduje się pomalować ciemny mebel na intensywny kolor to warto jako bazę położyć białą farbę, aby warstwa koloru była bardziej intensywna i widoczna. Warto zaznaczyć, że należy nakładać jak najcieńsze warstwy farby. Nie należy nakładać kolejnej warstwy przed wyschnięciem uprzedniej.

Na rynku istnieje wiele farb szybkoschnących, opartych na bazie wody. Są one praktycznie bezwonne, nie trzeba więc obawiać się intensywnego i nieprzyjemnego zapachu podczas malowania. Kiedy nałoży się już wszystkie warstwy – zazwyczaj są to 2-3 warstwy koloru – należy mebel zabezpieczyć lakierem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here