Jak nie przytyć w ciąży

Ciąża to stan błogosławiony dla każdej kobiety, która marzy aby zostać mamą. Niesie ze sobą radość, szczęście, wzruszenie i łzy. Jednak ten stan często wiąże się także z nieprzyjemnymi dolegliwościami jakimi są: wymioty, nudności, zgaga, ból kręgosłupa czy zmęczenie. Prawidłowo rozwijająca się ciąża z trymestru na trymestr powoduje także wzrost wagi u kobiety. Za dodatkowe kilogramy odpowiada macica, która może ważyć nawet 2 kg, płyn owodniowy – 3 kg, łożysko – do 1,5 kg, piersi – do 3 kg oraz tłuszcz, którego waga może się wahać od 2 do 5 kg. Waga ciężarnej zależy także od wagi dziecka rozwijającego się w łonie kobiety.

Jak nie przytyć w ciąży?

Jak nie przytyć w ciążyWszystkie przyszłe mamy chcą dobrze wyglądać zarówno w czasie trwania ciąży jak i po urodzeniu dziecka. Szukają sposobów jak nie przytyć w ciąży. Warto podkreślić, że przyrost masy ciała kobiety ciężarnej może wynosić ok. 9-15 kg. Jest to oczywiście kwestia jak najbardziej indywidualna i zależy od wielu czynników, a także od przebiegu ciąży. Jeśli zależy nam, aby w ciąży nie przytyć za dużo musimy zwrócić uwagę na jakość i ilość spożywanych w ciągu dnia posiłków. Zbyt duża ilość słodkich przekąsek i napojów z pewnością odbije się na figurze ciężarnej. Dobrze zbilansowane menu, w którym znajduje się wiele warzyw i owoców, a jak najmniej przetworzonych produktów pomoże nam zadbać o odpowiednią wagę. Także dziecko na tym skorzysta, otrzymując bogate w witaminy i składniki mineralne potrawy. Nie można zapomnieć również o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Woda ma duże znaczenie podczas utrzymywania prawidłowej wagi.

Warto uprawiać gimnastykę

W trosce o wagę można także uprawiać gimnastykę, sport lub lekkie ćwiczenia, jeśli oczywiście lekarz prowadzący ciąże nie widzi przeciwwskazań. Ruch ułatwi poród i pozwoli szybciej wrócić do formy z przed ciąży. Przybieranie na wadze jest czymś normalnym i nie ma co przesadzać z odchudzaniem. Z nadprogramowymi kilogramami rozprawimy się kiedy nowy członek rodziny pojawi się już na świecie. Opieka nad małym dzieckiem z pewnością ułatwi schudnięcie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here